X

چراغ سبز چین به داروی ضد التهاب ریه برای درمان کرونااخبار,اخبار پزشکی,ویروس کرونا
چین با هدف درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این کشور برای استفاده از «داروی ضد التهاب ریه» چراغ سبز نشان داد. این دارو که «آکتیمرا» یا «TOCILIZUMAB » نیز نامیده می شود برای درمان مبتلایان به ویروس کرونا که وضعیت وخیم تری دارند و ریه آنها عفونی شده است مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا از چاینا دیلی، این دارو که «آکتیمرا» یا «TOCILIZUMAB » نیز نامیده می شود برای درمان مبتلایان به ویروس کرونا که وضعیت وخیم تری دارند و ریه آنها عفونی شده است مورد استفاده قرار می گیرد.

 

متخصصان چینی می گویند برخی از بیماران پس از ابتلا به کرونا علایم خفیفی دارند ولی بعضی دیگر دچار مشکلات جدی ریوی می شوند و در کنار التهاب ریه ویروس به سیستم بدن و سامانه گردش خون آنها نیز لطمه می زند این دارو برای این دسته از بیماران توصیه می شود.

 

موافقت چین با درمان مبتلایان به کرونا از طریق این دارو که توسط شرکت روشه سوئیس ساخته شده است می تواند گام بزرگی برای درمان کرونا باشد.

 

این دارو را اولین بار چند سال پیش اداره دارو و مواد غذایی آمریکا برای درمان بیماران دارای التهاب ریه و حتی سرطان مورد استفاده قرار داد گفته می شود در سال گذشته میلادی مقادیر زیادی از آن فروخته شده است.

 

تارنمای «پی ام لایو» از شرکت روشه سوئیس گزارش کرده است مقداری از این دارو به ارزش ۲ میلیون دلار برای کمک به چین به منظور درمان مبتلایان به ویروس کرونا در اختیار این کشور قرار گرفته است.

 

هنوز درباره کارامدی و ایمنی این دارو اطلاعات زیادی منتشر نشده اما گزارش حاکی است چین آن را روی نزدیک به ۱۸۸ بیمار بخصوص آنهایی که التهاب ریه داشته اند آزمایش کرده که نتایج مثبتی بدست آمده است.

 

موافقت با استفاده از این دارو توسط چین پس از آن صورت می گیرد که سازمان بهداشت جهانی از همه گیر شدن ویروس کرونا و انتشار آن در کشورهای دیگر بخصوص اروپا ابراز نگرانی کرد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی