الکل تاکنون ۴۷۵ نفر را در فارس مسموم کرده است/ ۹ درصد افراد مسموم با الکل در خوزستان جان باختنداخبار,اخبار پزشکی,مسمومیت با الکل در فارس
رئیس مرکز اورژانس استان فارس اعلام کرد که تا صبح دوم فروردین، ۴۷۵ نفر از شهروندان فارس به دلیل مصرف الکل سمی، مسموم شده‌اند

محمدجواد مرادیان در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه آمار مسمومیت‌های الکلی تا ساعت هشت صبح شنبه دوم فروردین به ۴۷۵ نفر در استان رسیده است، گفت: در چند روز گذشته ۴۰۹ نفر به علت مسمومیت با الکل به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند.

 

او افزود:  ۳۸۲ نفر از مراجعان در شیراز و ۷۸ نفر نیز در سایر شهرستان‌های استان بستری شده‌اند.

 

مرادیان ادامه داد: خوشبختانه در دو روز گذشته شاهد مرگ هموطنانمان نبوده‌ایم اما تاکنون ۶۶ نفر بر اثر مسمومیت الکل در استان فارس جان خود را از دست داده‌اند.

 

رئیس اورژانس فارس تاکید کرد: متاسفانه در فضای مجازی عنوان می‌شود که الکل می‌تواند در کنترل کرونا نقش داشته باشد، اما این موضوع نه تنها شایعه‌ای بیش نیست بلکه بسیار مرگبار است.

 

 ۹ درصد افراد مسموم با الکل در خوزستان جان باختند

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: ۹ درصد از افرادی که در اسفندماه به دلیل مسمومیت الکلی به مراکز درمانی استان خوزستان مراجعه کردند، جان باختند.

 

وی ابراز خشنودی کرد و افزود: کادر درمانی علوم پزشکی با اقدامات مناسب درمانی شامل دیالیز، موفق به حفظ جان ۶۱۰ تن از این بیماران شدند.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: این در حالی است که بهترین آمار کل دنیا در این خصوص بیش از ۱۰ درصد است.

 

احسان پور به مسئله مصرف مشروبات الکلی تقلبی اشاره کرد و افزود: در نقاط مختلف کشور در همین دوره، با مراجعه تعداد کمتری از این بیماران که طبیعتاً فشار کمتری به سیستم درمان وارد می‌کند، آمار فوت بیش از ۱۵ درصد داشته‌اند که البته این آمار مطابق با استانداردهای بین المللی است.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: اگرچه فوت حتی یک نفر از عزیزان هم‌وطن تأثیر برانگیز است ولی با این وجود تلاش بی‌دریغ کادر درمان استان خوزستان ستودنی است به خصوص در شرایطی که هم‌زمان ویروس کرونا مراکز درمانی را به خود مشغول کرده بود.

 

وی به ادامه روند مراجعه‌کنندگان مسموم اشاره کرد و گفت: همچنان روزانه حدود ۱۳ مراجعه‌کننده به دلیل مسمومیت با این مشروبات وجود دارد.

 

احسان پور خبر داد: تاکنون ۶۸۶ مورد مراجعه‌کننده به مراکز درمانی استان داشته‌ایم.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در خصوص جان‌باختگان این حادثه ابراز تأسف کرد و گفت: تاکنون ۶۳ تن از عزیزانمان را با این نوع مسمومیت از دست داده‌ایم.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------