کودکان بدون علایم ویروس کرونا را انتقال می‌دهنداخبار,اخبار پزشکی,ویروس کرونا در کودکان
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: کودکان ناقل سالم هستند و بدون علایم ویروس کرونا را انتقال می‌دهند، بنابراین تا حد امکان باید از دید و بازدیدها ممانعت کرد.

سیداحمد هاشمی در گفتگو با مهر، با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی و پرهیز از دید و بازدید در این روزها تاکید کرد: از ۶۷۸ مراجعه کننده، به مراکز درمانی بیش از ۵۰۰ نفر ترخیص شده‌اند و از بین افرادی که تست آن‌ها مثبت بود، ۱۴۷ نفر بهبود یافتند و از بیمارستان مرخص شدند.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار داشت: استان از وضعیتی که در روزهای نخست به دلیل تردد کم و کاهش چرخش ویروس داشتیم، خارج شده و متأسفانه در حال حاضر وارد فازی شدیم که به دلیل چرخش ویروس هر روز موارد جدید گزارش می‌شود.

 

وی ضمن تاکید بر رعایت مسائل بهداشت فردی و ماندن در منزل، تاکید کرد: کودکان ناقل سالم هستند و بدون علائم می‌توانند ویروس را انتقال دهند، بنابراین تا حد امکان باید از دید و بازدیدها ممانعت کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: سالمندان، بیماران قلبی عروقی و همه افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای بیش از دیگر افراد نیاز به مراقبت دارند و این افراد باید تا حد امکان در منزل بمانند و کارهای ضروری خود را به اطرافیان بسپارند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------