آلودگی هوا مرگ و میر ناشی از کرونا را افزایش می دهداخبار,اخبار پزشکی,آلودگی هوا
نتایج تحقیقات یک دانشگاه آمریکایی نشان می دهد هرچه هوا آلوده تر باشد، شمار مرگ و میر ناشی از ویروس کرونای جدید نیز بیشتر خواهد بود.

به گزارش فارس، نتیجه تحقیقات یک دانشگاه آمریکایی از رابطه مستقیم افزایش مرگ و میر ناشی از ویروس کرونای جدید با آلودگی هوا  در  آمریکا حکایت دارد.

 

دانشگاه آمریکایی «هاروارد» در تحقیقی جدید به این نتیجه رسیده در نقاطی که آلودگی هوای بالایی دارند، شمار فوتی های ناشی از ویروس کرونای جدید بیشتر از مکان های دیگر است.

 

در این تحقیق اطلاعاتی از 3000 منطقه آمریکا تا چهارم آوریل 2020 (یکشنبه 17 فروردین) جمع آوری شد. نتایج نشان داد افزایش تنها یک میکروگرمی ذرات معلق در هوا موجب افزایش 15 درصدی فوتی های ناشی از کرونا می شود. به عبارت دیگر با افزایش کم در معرض ذرات معلق هوا قرار گرفتن  نیز منجر به افزایش شمار کشته شدگان ناشی از کرونا می شود.

 

ذرات معلق از مرگبارترین انواع آلودگی هوا محسوب می‌شوند. به ویژه ذرات کوچکتر که کمتر از ۱۰ میکرومتر قطر دارند، خطرناکتر هستند چراکه به ریه‌ها نفوذ کرده  و می‌توانند به حمله قلبی، کاهش عملکرد ریه و مرگ ناگهانی در بیماران قلبی و تنفسی منجر شوند.

 

در این تحقیق بر اهمیت اجرای مقررات مرتبط با آلودگی هوا برای محافظت از جان انسان ها حتی در دوره پسا کرونا تاکید شده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------