اخبار پزشکی


کلیه مینیاتوری،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

یک گام بزرگ به سمت ساخت کلیه مینیاتوری

محققان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی واقع در آمریکا توانستند ساختارهایی را بسازند که سنگ‌بنای تولید کلیه مصنوعی محسوب می‌شوند و…

هشدار جدی دکتر زالی درباره ادامه خطر کرونا در تهران/ رشد 11 درصدی بهبودیافتگاناخبار,اخبار پزشکی,دکتر زالی
فرمانده مدیریت مقابله با کرونا پایتخت گفت: شرایط به شکلی نیست که با افول یا خاموشی این بیماری روبرو باشیم. کرونا در تهران سیر مستمر و علی‎الدوام دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، علیرضا زالی فرمانده مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران در اخبار شبکه پنج اظهار کرد: متاسفانه یک پیام نادرست به مردم ابلاغ شده که بیماری کرونا کنترل شده است. بسیاری از رفتارهای مردم در حال تغییر بوده و مسافرت ها و تردد های بین شهری از سرگرفته شده است.

 

او افزود: در حال حاضر خطر برطرف نشده است و ما نباید گول این بیماری را بخوریم زیرا این عارضه فریبنده است و مردم باید نکات بهداشتی را رعایت کنند.

 

زالی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳۱۳ مورد جدید در بخش عادی و ۸۶ بیمار جدید در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند و تعداد ۴۶۲ نفر ترخیص شدند و میزان بستری در بیمارستان ها ۱.۵ درصد رشد داشته و نشان از افزایش ابتلا با شیب ملایم بوده البته خوشبختانه میزان افراد ترخیص شده از مراکز درمانی ۱۱ درصد رشد داشته است.

 

او بیان کرد: با افزایش سطح تردد ها میزان ابتلا به بیماری کرونا می تواند زیاد شود چرا که برخی از افراد بدون علامت حامل ویروس کرونا هستند و افرادی که از بیمارستان مرخص می شوند بین سه تا چهار هفته بعد جواب آزمایششان منفی می شود و  باید توجه داششت که در بحث اپیدمی  با گمانه زنی ها حرکت و برنانه ریزی می کنیم  و اگر تغییری در رفتار مردم ایجاد شود ما نتیجه آن را امروز و فردا نمی بینیم.

 

زالی تاکید کرد: ما پیشنهاد شیفت بندی ادارات و نحوه کار حمل و نقل عمومی و فعالیت شیفت شب برخی مشاغل در ماه مبارک رمضان را داده ایم.

 

او گفت: با توجه به شرایط و ویژگی های استان تهران پیشنهادهایی را به ستاد ملی کرونا داده ایم تا متناسب با شرایط تهران تصمیم گیری شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی