اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,تاثیر استرس بر سفیدی مو

آیا استرس موجب سفید شدن مو می‌شود؟

محققان دانشگاه کلمبیا شواهدی را یافتند که نشان می‌دهد استرس یکی از عوامل سفیدی موی انسان است و با از بین رفتن استرس می‌توان…


افزایش آمار مرگ‌ومیر در بیماران پیوند کلیوی و مبتلا به کرونااخبار,اخبار پزشکی,کرونا در بیماران کلیوی
پزشکان هشدار می‌دهند که بیماران پیوند کلیه در صورت ابتلا به کووید ۱۹ بیشتر در معرض خطر مرگ قرار دارند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونایتدپرس، متخصصان علوم پزشکی در آمریکا در مطالعات خود هشدار دادند: از آنجاییکه بیماران پیوند کلیه داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی دریافت می‌کنند در صورت ابتلا به بیماری کووید ۱۹، بیشتر در معرض خطر مرگ قرار دارند.

 

در این بررسی متخصصان آمریکایی به مطالعه روی ۳۶ بیمار پیوند کلیه که در فاصله شانزدهم ماه مارس تا اول آوریل به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده بودند، پرداختند.

 

به گفته آنها نزدیک به یک سوم از این بیماران به دلیل عفونت ناشی از کروناویروس جان خود را از دست داده و در بیشتر موارد بیماری کووید ۱۹ در این بیماران با سرعت بیشتری شدت یافته است. حدود ۳۹ درصد از این بیماران به دستگاه‌های تنفس مصنوعی نیاز پیدا کرده و نزدیک به دو سوم از این بیماران جان خود را از دست داده اند.

 

پزشکان تاکید کردند: نتایج بدست آمده نشان می‌دهد مرگ و میر زودهنگام در بین بیماران پیوند کلیه که به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده بودند بسیار بالاست به گونه ای که ۲۸ درصد این بیماران در مدت سه هفته جان خود را از دست داده درحالیکه نرخ مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ در عموم مردم یک تا پنج درصد است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------