اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,تاثیر استرس بر سفیدی مو

آیا استرس موجب سفید شدن مو می‌شود؟

محققان دانشگاه کلمبیا شواهدی را یافتند که نشان می‌دهد استرس یکی از عوامل سفیدی موی انسان است و با از بین رفتن استرس می‌توان…


افزایش ۴۰ درصدی افراد مشکوک به کرونا در قم/ اصفهان همچنان در وضعیت قرمز استاخبار,اخبار پزشکی,کرونا در ایران
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم از افزایش ۴۰ درصدی مراجعه افراد مشکوک به کرونا به مراکز درمانی طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

دکتر محمدرضا قدیر عصر امروز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت در گفتگو با ایلنا، در خصوص آخرین آمار بیماری کرونا در استان قم، اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته و منتهی به بیست و دوم اردیبهشت ماه، ۷۴ نفر در مراکز درمانی قم با تشخیص احتمالی و مشکوک به #کرونا و یا مشکلات حاد تنفسی پذیرش شدند.

 

وی اضافه کرد: ۴۵ نفر از این تعداد در بخش‌های بیمارستان‌ها بستری و مابقی پس از معاینه و بررسی در بخش اورژانس مراکز با دستورات دارویی و بهداشتی مرخص شده اند.

 

مدیرکل دانشگاه علوم پزشکی استان قم، گفت: در شبانه روز گذشته، ۱۹ نفر از کل بیماران بستری در بخش‌ها پس از بهبودی توسط پزشکان معالج از بیمارستان ترخیص شدند.

 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۶۰ نفر مشکوک به کرونا در قم بستری بوده که ۵۰ نفر آن‌ها بدحال هستند.

 

دکتر قدیر با ابراز نگرانی از عادی شدن رفتار مردم در مقابل بیماری کرونا، اظهار کرد: شاهد این هستیم که علیرغم هشدار‌های مکرر، متاسفانه همچنان مهمانی‌های بعد از افطار و تجمع مردم در مراکز اغذیه فروشی، نانوایی ها، بستنی فروشی‌ها و عدم توجه به فاصله گذاری اجتماعی زیاد است و ممکن است بار دیگر وضعیت استان را به حالت قرمز برگرداند.

 

وی تأکید کرد: افزایش ۴۰ درصدی مراجعه افراد مشکوک به کرونا به مراکز درمانی طی ۲۴ ساعت گذشته نگران کننده بوده و از همشهریان تقاضا میکنیم، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت و از تجمع خودداری کنند.

 

***

 

اصفهان همچنان در وضعیت قرمز کرونا است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: هم اکنون ۴ شهرستان اردستان، بوئین و میاندشت، گلپایگان و فریدونشهر در استان وضعیت سفید دارند، اصفهان قرمز و بقیه شهرها در وضعیت زرد هستند.

 

طاهره چنگیز در حاشیه کارگروه اجتماعی، بانوان، سلامت و خانواده استانداری اصفهان که با حضور معاون مشارکت‌های سازمان امور اجتماعی کشور برگزار شد، اظهار کرد: استان اصفهان از هفته اول اسفند و به فاصله کمی از استان های همجوار به ویژه قم، درگیر اپیدمی کرونا شد.

 

وی افزود: بعد از قم که از مراکز اصلی شیوع ویروس کرونا بود، کاشان، نطنز و بعد اصفهان و سایر شهرستان ها درگیر اپیدمی کرونا شدند.

 

به گزارش ایسنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان امروز (دوشنبه_۲۲ اردیبهشت ماه) مجموع بیماران مبتلا به کرونا در اصفهان را بیش از ۱۳ هزار نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد هم شامل موارد محتمل با علائم بالینی است که تست کرونا آنها مثبت نبوده و هم موارد قطعی است، چراکه به صورت میانگین ۴۰ تا ۴۵ درصد تست ها مثبت می شوند، بنابراین اگر کسی تست منفی داشت به معنای عدم ابتلا به ویروس کرونا تلقی نمی شود.  

 

وی با بیان اینکه تاکنون هزار نفر فوتی داشته ایم که از این تعداد ۴۰۴ نفر کرونا مثبت بوده اند، خاطرنشان کرد: این تعداد فوتی با جمعیت ۴ و نیم میلیون نفری اصفهان در مقایسه با کشوری مثل سوئد که ۳۵۰۰ فوتی داشته کمتر است، حتی با احتساب نسبت سالمندی جمعیت، که نشان می دهد سیستم بهداشتی و درمانی ما کارآمدتر بوده است.

 

کاهش شیب ملایم موارد بستری

چنگیز با اشاره به اینکه هم‌اکنون با شیب ملایم کاهش موارد بستری روبرو هستیم، یادآور شد: تاکنون دو بار بیماریابی با غربالگری انجام شده و موارد تست هم بیشتر شده است، درحالی که اگر مراقبت ها ادامه یابد می توانیم تعداد شهرستان های سفید را افزایش دهیم.

 

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون ۴ شهرستان اردستان، بوئین و میاندشت، گلپایگان و فریدونشهر در استان وضعیت سفید دارند، تصریح کرد: اصفهان قرمز و بقیه شهرها در وضعیت زرد هستند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اضافه کرد: هرچه جلوتر رفته ایم نمونه گیری ها افزایش یافته و به تبع تعداد موارد مثبت بیشتر شده است، در عین حال که تعداد فوتی ها با شیب ملایم درحال کم شدن است.

 

وی اظهار کرد: در حال حاضر به ۶۰۰ نمونه در روز رسیده ایم، اما معتقدیم نمونه گیری ها باید افزایش پیدا کند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه کماکان توصیه ما به رعایت فاصله اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی است، گفت: تا زمانی است که واکسن ساخته شود که البته اگر واکسن ایمنی کامل ایجاد کند، چون نظراتی هم وجود دارد که واکسن از ابتلا به ویروس به طور کامل جلوگیری نخواهد کرد.

 

چنگیز با اشاره به اینکه ۸ میلیون غربالگری صورت گرفته، به طوری که ۴ میلیون نفر دوبار غربالگری شده اند، تصریح کرد: حجم عظیمی از فعالیت ها با همراهی دستگاه های اجرایی استان و تلاش های همکارانم در دانشگاه علوم پزشکی انجام شده که جای قدردانی دارد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------