پیاز باعث شیوع یک بیماری در 30 ایالت آمریکا شداخبار,اخبار پزشکی,شیوع یک بیماری در آمریکا به دلیل مصرف پیاز
پیاز قرمز باعث شیوع یک بیماری در 30 ایالت آمریکا و ابتلای 400 نفر شد.

به گزارش جماران، شبکه تلویزیونی « سی بی اس» آمریکا اعلام کرد که 400 نفر در بیش از 30 ایالت به بیماری «سالمونلا» مبتلا شدند.

 

سازمان غذا و داروی آمریکا( وابسته به وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا) پیاز قرمز شرکت بین المللی«تومسون» که مقر آن در ایالت کالیفرنیا است و در زمینه کشت و کار پیاز قرمز فعالیت دارد را به عنوان منبع احتمالی بیماری روده ای حاد تشخیص داده است.

 

قرار است به دلیل خطر انتقال عامل بیماری همه انواع پیاز قرمز،سفید، زرد و شیرین که چه بسا در کنار مقادیر زیادی از پیاز قرمز انبار شده است و احتمالا به سالمونلا مبتلاست، جمع شود.

 

به گفته مرکز فدرال مبارزه و پیشگیری از بیماری ها تا کنون 396 مورد ابتلا به سالمونلا در ایالات متحده آمریکا ثبت شده است و 60 نفر نیز روانه بیمارستان شده اند؛ اگر چه تا کنون مورد فوتی ثبت نشده است.

 

این شبکه تلویزیونی تأکید کرد که در کانادا نیز شیوع این بیماری روده ای که احتمالا با ایالات متحده آمریکا مرتبط است ثبت شده است.

 

به گفته سازمان جهانی بهداشت بیشتر موارد بیماری سالمونلا خفیف هستند و در بیشتر موارد بیماران بدون درمان خاصی بهبود پیدا می کنند ولی در برخی موارد به ویژه در کودکان و بزرگسالان حاد است و می تواند جان آنها را تهدید کند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی