مبتلایان کرونا در جهان به مرز 29 میلیون نفر رسید/ سازمان جهانی بهداشت: کرونا تا 2 سال دیگر تحت کنترل قرار می‌گیرداخبار,اخبار پزشکی,ویروس کرونا در جهان
طبق آخرین آمار جهانی تاکنون ۲۸ میلیون و ۳۲۹ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا -کووید۱۹- مبتلا شده‌اند.

به گزارش تسنیم، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز 28 میلیون و 329 هزار و 602 نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید19 ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، 913 هزار و 927 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

 

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون 20 میلیون و 344 هزار و 383 نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

 

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش 38 هزار و 688 مبتلا در 24 ساعت گذشته، به مجموع 6 میلیون و 588 هزار و 163 مبتلا رسیده است.

 

تاکنون 196 هزار و 328 آمریکایی مبتلا به کووید19 در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

 

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش 96 هزار و 551 مبتلا در 24 ساعت گذشته، به مجموع 4 میلیون و 562 هزار و 414 هزار مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد 76 هزار و 304 نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

 

کشور برزیل به‌ عنوان سومین کشور جهان، با افزایش 40 هزار و 431 مبتلا در 24 ساعت گذشته، به مجموع 4 میلیون و 239 هزار و 763 مبتلا رسیده است؛ تاکنون 129 هزار و 575 برزیلی جان خود را از دست داده‌اند.

 

کشورهای روسیه، پرو، کلمبیا، مکزیک و  آفریقای جنوبی نیز به‌ترتیب با یک میلیون و 46 هزار و 370، 710 هزار و 67، 694 هزار و 664، 652 هزار و 364 و 644 هزار و 438 مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

 

همچنین کشورهای اسپانیا با 554 هزار و 143 و آرژانتین با 524 هزار و 198 مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

 

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌‌ترتیب با 3میلیون و 879 هزار و 960، 3میلیون و 542 هزار و 663 و 3میلیون و 497 هزار و 337 بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

 

سازمان جهانی بهداشت: کرونا تا 2 سال دیگر تحت کنترل قرار می‌گیرد

فارس نوشت: دفتر مطبوعاتی سازمان جهانی بهداشت (WHO)  ضمن اعلام این که میزان سرایت و شدت ویروس کرونا از ۶ ماه قبل تغییر نکرده، به خبرگزاری روسی «تاس» درباره زمان پایان همه‌گیری کرونا گفت این سازمان زمان پایان بحران مذکور را نمی‌داند اما تصور بر این است که این بیماری در دو سال آینده تحت کنترل قرار خواهد گرفت.

 

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: در زمان کنونی نمی‌دانیم چه زمانی همه‌گیری پایان می‌یابد، اما احتمال آن هست که با تلاش‌های جهانی و فناوری مدرن، همه‌گیری ظرف چند سال تحت کنترل قرار بگیرد. کشورها (برای این منظور) باید بر روی ۴ اولویت تمرکز کنند: ممانعت از تشدید وقایع، تقویت مردم برای حفاظت از خود، تمرکز بر اصول بهداشت عمومی و حمایت از افراد آسیب‌پذیر از جمله افراد مسن و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای.

 

این نهاد وابسته به سازمان ملل معتقد است با گذشت ۶ ماه از اعلام رسمی همه‌گیری جهانی کرونا، شدت سرایت این ویروس تغییر نکرده و در پاسخ به سوالی در این خصوص گفت: شدت بیماری‌زا بودن ویروس‌های انسانی کمتر یا بیشتر می‌شود. بر اساس شواهد کنونی از ۸۰ هزار توالی ژنومیک، سرایت و شدت کووید-۱۹ تغییر نکرده است.

 

دفتر مطبوعاتی سازمان جهانی بهداشت در پاسخ به سوالی درباره مشارکت روسیه در مقابله با شیوع کرونا گفت این سازمان از همه برنامه‌های تولید واکسن در سراسر جهان استقبال می‌کند و اکنون بالای ۳۰ مورد تلاش برای تولید واکسن در مراحل مختلف آزمایش بالینی در سراسر جهان وجود دارد، از جمله واکسن «اسپوتنیک وی» روسیه.

 

این نهاد افزود: با مقامات روسیه صحبت‌ها برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این واکسن را آغاز کرده‌ایم. تا جایی که می‌دانیم اسپوتنیک وی در آستانه آغاز مرحله سوم آزمایشات بالینی قرار دارد. هر کشوری مستقل است و حق انتخاب ابزارها و محصولاتی را که برای جمعیتش مناسب‌ترین می‌داند، دارد. اما باید این انتخاب با بالاترین استانداردهای علمی و اخلاقی هدایت شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------