X

نظام پزشکی: موج چهارم کرونا می‌تواند فاجعه آفرین باشد/ افزایش ۵ برابری مبتلایان جنوب غرب خوزستان در ۲۴ ساعت گذشتهاخبار,اخبار پزشکی,سازمان نظام پزشکی
عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور، با اشاره به زنگ خطر ورود به موج چهارم کرونا گفت: این موج با توجه به شیوع نوع جهش یافته کرونا موسوم به کرونای انگلیسی، در صورت سهل‌انگاری می‌تواند فاجعه آفرین باشد.

دکتر کوروش افشین پور، سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برای عبور از این موج لازم است هرآنچه که مردم تاکنون در بحث رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌داده‌اند با حساسیت، دقت و شدت بیشتری رعایت کنند.

 

وی ادامه داد: ویروس کرونا ثابت کرده که با هیچ کس تعارف و شوخی ندارد، سن و سال و ورزشکار بودن و نبودن را هم نمی‌شناسد و به دنبال یک فرصت است تا از غفلت و کوتاهی فرد استفاده کرده و او را مبتلا کند.

 

او بیان داشت: همچنان تاکید ما بر رعایت فاصله‌گذاری فیزیکیی، استفاده از ماسک، ضدعفونی کردن دست‌ها، ضد عفونی کردن خریدهایی که وارد منزل می‌شود، پرهیز از دورهمی و شب نشینی‌های خانوادگیی، خودداری از حضور در مکان‌های شلوغ و به ویژه مکان‌های سرپوشیده، در خانه ماندن و پرهیز از انجام سفرهای غیرضروری است.

 

عضو هیات مدیره نظام پزشکی فارس گفت: ویروس جهش یافته کرونا که به کرونای انگلیسی معروف است، سرایت‌پذیری به مراتب بیشتری دارد و تا ۷۰ درصد بیشتر از کرونای قبلی قابلیت انتقال و مبتلا کردن افراد جامعه را دارد، بنابراین برای در امان ماندن از آن باید دستورالعمل‌های بهداشتی را بیش از گذشته رعایت کنیم تا این موج را با کمترین آسیب پشت سرگذاریم.

 

افشین پور اضافه کرد: در کنار لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم، مسوولان نیز باید کنترل و نظارت‌ها را تشدید کرده و هر کجا نیاز است بدون کوچکترین تردیدی محدودیت‌های لازم را اعمال کنند تا خطری جان شهروندان را تهدید نکند.

 

وی اظهار داشت: بی شک اعمال محدودیت‌ها به برخی گروه‌ها و افراد از جمله صنوف مختلف آسیب‌هایی را وارد می‌کند اما باید پذیرفت که حفظ جان شهروندان از هر چیز دیگر ضروری تر است و امیدواریم با حمایت‌هایی که از صنوف و مشاغل آزاد می‌شود، از میزان دغدغه آنها کاسته شود.

 

عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور، با اشاره به نزدیک شدن به ایام آغاز تعطیلات نوروز گفت: مردم باید بدانند چنین مناسبت‌هایی همواره خواهد بود اما آنچه قابل جبران نیست، خسارت و آسیب جانی است که ممکن است به یک عضو خانواده، فامیل، دوست و یا هموطن وارد شود بنابراین از همه مردم تقاضا داریم که توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی را بر هر کاری ترجیح دهند.

 

افشین پور ادامه داد: با توجه به اهمیت و نقش ماسک در جلوگیری از انتقال ویروس کرونا، تاکید می‌کنیم که مردم در استفاده از ماسک کوتاهی نکنند و تاثیر ماسک در پیشگیری از انتشار این ویروس را باور داشته باشند.

 

افزایش ۵ برابری مبتلایان جنوب غرب خوزستان در ۲۴ ساعت گذشته

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان از افزایش حدود پنج برابری آمار مبتلایان به کرونا در جنوب غرب خوزستان در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

 
دکتر شکراله سلمان‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه موارد مثبت کرونا در ۲۴ ساعته گذشته نسبت به ۲۴ ساعت قبل از آن در جنوب غرب خوزستان تقریبا پنج برابر شده است، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۵۱ مورد جدید مثبت داشته‌ایم که از این تعداد، ۳۶ نفر مربوط به آبادان، ۳۵ نفر از خرمشهر و ۱۸۰ نفر مربوط به شادگان بوده است.

 

وی افزود: از این ۲۵۱ مورد مثبت جدید؛ ۲۲۶ مورد، بیمار سرپایی هستند.

 

سلمان‌زاده با اشاره به دلیل سه رقمی شدن آمار مبتلایان در شادگان در مدت ۲۴ ساعت، گفت: در ۴۸ ساعت گذشته در شادگان ۵۴۴ نمونه گرفته شده که ۱۸۰ مورد از این تعداد، مثبت قطعی ابتلا به کووید- ۱۹ گزارش شده است. بنابراین دلیل بالا بودن آمار شادگان، بالا بودن تعداد نمونه‌ها است که بخشی از آن نیز مربوط به ۴۸ ساعت گذشته است که در ۲۴ ساعت گذشته نتایج آن اعلام شده است.

 

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: روز گذشته ۳۸ نفر بستری و ۱۸ نفر نیز بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و خوشبختانه مورد فوتی نداشتیم بنابراین در حال حاضر کل موارد مثبت بستری در بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان، ۱۶۲ نفر است.

 

وی بیان کرد: تعداد کل موارد سرپایی مثبت در مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان از ابتدای اپیدمی تاکنون ۱۳۱ هزار و ۸۹۶ مورد بوده است که ۷ هزار و ۳۲ مورد از این تعداد، بستری و ۵ هزار و ۳۷۶ نفر نیز پس از دریافت خدمات و بهبودی، از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی