بلایی که سیگار الکترونیکی بر سر ریه‌ها می‌آوردخطرات سیگار الکترونیکی،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
مطالعه‌ای تازه نشان می‌دهد استفاده از سیگار‌های الکترونیکی عوارص به مراتب بدتری نسبت به سیگار‌های معمولی دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از دیلی میل، یک مطالعه جدید نشان داد که کشیدن تنها یک نخ سیگار الکترونیکی می‌تواند باعث آسیب شدید ریه شود و کاربر را در معرض خطر بیماری قلبی یا بیماری‌های عصبی قرار دهد.

 

محققان دانشگاه کالیفرنیا اعلام کردند کشیدن ۳۰ دقیقه سیگار الکترونیکی به میزان دو تا چهار برابر بیشتر از حد معمول باعث استرس اکسیداتیو برای افرادی می‌شود که هرگز سیگار نکشیده اند.

 

نتایج این مطالعه تأکید کرد سیگار الکترونیکی که گفته می‌شد جایگزین ایمن تری برای دخانیات و سیگار است، آثار منفی زیادی دارد.

 

همچنین، محققان دریافته اند افراد سیگاری به ندرت می‌توانند مستعد ابتلا به برخی شرایط جدی سلامتی باشند که ممکن است نقش مهمی در ایجاد برخی بیماری‌ها از جمله بیماری‌های قلبی عروقی، ریه و عصبی  همچنین سرطان داشته باشد.

 

آسیب بافت‌ها هم می‌تواند فرد را مستعد ابتلا به بیماری‌های قلبی، سرطان، آلزایمر و دیابت کند.علاوه براین، سیگار کشیدن یکی از علل شایع استرس اکسیداتیو است که موجب عدم تعادل سلول‌های مضر اکسیژن است و می‌تواند باعث آسیب بافتی همچنین آنتی اکسیدان‌هایی که مسئول مبارزه با سلول‌های مضر هستند، بشود.

 

آسیب‌هایی که می‌تواند به ریه‌ها وارد کند در درجه اول منجر به سرطان ریه در افراد سیگاری می‌شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------