اخبار پزشکی


اومیکرون,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

«اومیکرون» واکسینه‌شده‌ها را مبتلا می‌کند

پروفسور سلیم عبدالکریم، مشاور ارشد دولت آفریقای جنوبی در آغاز پاندمی ویروس کرونا و کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی روز دوشنبه…

تعطیلی برخی از پایگاه‌های واکسیناسیون مشهد به دلیل خستگی پرسنل و کمبود واکسنتعطیلی برخی از پایگاه‌های واکسیناسیون مشهد،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد علت تعطیلی برخی از پایگاه‌های واکسیناسیون در مشهد را خستگی پرسنل و کمبود واکسن اعلام کرد.

حمیدرضا رحیمی در گفت‌و‌گو با فارس در خصوص علت تعطیلی برخی از پایگاه‌های واکسیناسیون در مشهد اظهار کرد: تا پایان روز عاشورای حسینی واکسیناسیون شهروندان را انجام دادیم اما با توجه به خستگی تعدادی از پرسنل و نیز کمبود واکسن در انبار مشهد مجبور به تعطیلی برخی از پایگاه‌های واکسیناسیون شدیم.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه با اشاره به اینکه تعدادی از نیروهایی که در این پایگاه‌ها همراهی و کمک می‌کردند از نیروهای مردمی و جهادی بودند و تمایل داشتند که در ایام تعطیلات استراحت کنند، بیان کرد: با توجه به اینکه واکسن موجود کفاف یک شیفت کاری کامل را نمی‌داد و باید واکسن موردنیاز از تهران ارسال می‌شد، تصمیم به تعطیلی برخی از مراکز واکسیناسیون در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه در سطح شهر مشهد گرفته شد.

 

وی با تأکید بر اینکه محوله واکسن موردنیاز بعدازظهر روز گذشته وارد مشهد شده است، خاطرنشان کرد: امروز در اکثر مراکزی که نیروی فنی آن‌ها تکمیل بوده، واکسیناسیون شهروندان انجام‌شده است.

 

رحیمی بابیان اینکه از فردا (یکشنبه ۳۱ مردادماه) روند واکسیناسیون با ظرفیت قبلی مجدداً از سر گرفته می‌شود، ابراز کرد: اگرچه در روزهای عاشورا و تاسوعا واکسیناسیون انجام‌شده است اما مراجعه مردم به پایگاه‌ها نسبت به‌روزهای قبل از آن کمتر بوده است.

 

وی با اشاره به اینکه انجام واکسیناسیون ساکنین مناطق حاشیه شهر مشهد وسط بسیج جامعه پزشکی و سپاه امام رضا(ع)، اذعان کرد: با توجه به اینکه حجم وسیعی از جمعیت ساکن در حاشیه شهر مشهد در حال واکسینه شدن هستند، پیش‌بینی می‌کنیم که مراکز و پایگاه‌های واکسیناسیون در سطح شهر مشهد نه‌تنها شلوغ نخواهد شد، بلکه از به سایر پایگاه‌ها نیز کاسته می‌شود.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین در خصوص تأمین واکسن موردنیاز پایگاه‌های واکسیناسیون گفت: تقریباً هر دو روز ۸۰ هزار دُز واکسن از تهران ارسال و تحویل دانشگاه علوم پزشکی مشهد می‌شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------