مشاوره روانشناسی آنلاین کمک به زندگی بهتر در روز های کروناییمشاوره روانشناسی آنلاین کمک به زندگی بهتر در روز های کرونایی,مشاوره روانشناسی آنلاین,بهترین روانشناسان

مشاور آنلاین در وبسایت سیمیاروم

 

چرا مشاوره آنلاین؟

شاید از خود بپرسید تا زمانی که می‌شود از مشاوره روانشناسی حضوری استفاده کرد، چرا باید به سراغ مشاوره آنلاین روانشناسی رفت؟ او این که ارائه خدمات روانشناسی در دوره‌های اخیر رشد فزاینده‌ای داشته و این به دلیل آگاهی بیشتر اقشار مختلف جامعه از اهمیت سلامت روان است. در کنار این موضوع با شروع پاندمی کرونا، استفاده از خدمات آنلاین بیش از پیش گسترش پیدا کرده است. این دو موضوع در کنار هم تقاضای قابل توجهی را برای بهره گیری از مشاوره آنلاین به وجود آورده است که پرداختن به آن را ضروری می‌کند.

از طرفی با افزایش قابل توجه میزان مهاجرت از کشور، چالشی به عنوان عدم تطابق فرهنگی بین مشاوران کشورهای مقصد و مراجعان فارسی زبان به وجود آمده است. این موضوع احساس نیاز به مشاوری که همزبان باشد و آشنایی زیادی با فرهنگ درمانجو داشته باشد را پرورش می‌دهد. یافتن این مشاور در کشوری که به آن مهاجرت شده باشد، کار بسیار سختی است؛ چرا که علاوه بر فرهنگ مشابه، مشاور مورد نظر باید از سطح تخصص بالایی برخوردار باشد.

 

بهترین روانشناسان و روانپزشکان ایرانی را در کجا می توان پیدا کرد؟

موضوعی که پیش از این مطرح شد، در کشور ما نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. باید در نظر داشت که به طور کلی برای شناخت متخصص‌ترین روانشناسان و روانپزشکان باید به رزومه معتبر آن‌ها دسترسی داشت. تجارب درمانی، میزان تحصیلات، مسئولیت‌های علمی و اجرایی در شناخت مشاوران بسیار حائز اهمیت است. پس پلتفرمی قابل اعتماد خواهد بود که دسترسی به رزومه مشاوران و این اطلاعات در آن میسر باشد. سیمیاروم یکی از سیستم عامل‌هایی است که از سال ١٣٩٧ فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده است.

 

بهترین روانشناسان و روانپزشکان ایرانی,کیفیت مشاوره آنلاین,هزینه مشاوره آنلاین

کیفیت مشاوره آنلاین در وبسایت سیمیاروم

 

کیفیت مشاوره آنلاین با مشاوره حضوری قابل مقایسه است؟

این که کیفیت مشاوره آنلاین به همان اندازه باشد که مشاوره حضوری دارد، سوال بسیار مهمی است. به طور کلی مشاوره آنلاین تقسیم می‌شود بر مشاوره متنی، مشاوره صوتی و مشاوره تصویری. در این زمینه پلتفرمی باید انتخاب شود که تضمین کیفیت چه به لحاظ نحوه ارائه، چه به لحاظ مهارت و تجربه مشاور و چه به لحاظ پیگیری و پشتیبانی روند مشاوره در آن صورت بگیرد. هدف نهایی گرفتن بهترین نتیجه از جلسات تراپی است و این هدف با فراهم آمدن تمام شرایط به دست می آید؛ اما باید توجه داشت که مشکلات خیلی حاد ممکن است در مشاوره آنلاین قابل بررسی نباشند و نیاز به مراجعه حضوری پیدا کنند. 

 

توصیه کارشناسان این است که مشاوره تصویری همیشه می‌تواند نتایج مشابهی به جلسات حضوری داشته باشد و طبق تحقیقات صورت گرفته، مشاوره تصویری در درمان اضطراب و افسردگی، اثرگذاری بسیار زیادی داشته است.

 

هزینه جلسات سیمیاروم با دیگر پلتفرم‌ها متفاوت است؟

شاید در نگاه اول برای مراجعان داخل کشور، هزینه‌های رزرو جلسات آنلاین کمی سنگین به نظر برسد که این مبلغ برای ایرانیان خارج از کشور به طور کامل به صرفه است؛ اما نکته دیگری که باید در نظر گرفت حساسیت گزینش مشاوران متخصص توسط سیمیاروم با رزومه علمی و اجرایی معتبر است و همچنین کیفیت خدمات و سیستم ارجاعی که در سیمیاروم وجود دارد، در هر پلتفرمی وجود ندارد.

 

آیا در ایران پلتفرم قابل اعتمادی برای انجام مشاوره آنلاین وجود دارد؟

وبسایت‌های متعددی در زمینه مشاوره پزشکی آنلاین در ایران وجود دارند که بیشتر آن‌ها به طور تخصصی به مشاوره روانشناسی نمی‌پردازند. در وبسایت سیمیاروم که به طور تخصصی برای مشاوره آنلاین روانشناسی طراحی شده است، بهترین مشاوران فارسی زبان با یک بررسی همه جانبه با توجه به تجربه علمی و عملی انتخاب شده و در معرض گزینش مراجعان قرار گرفته‌اند. این مشاوران در حوزه‌های بسیار متنوعی تخصص داشته و کارشناسان سیمیاروم برای گرفتن بهترین نتیجه مخاطبان را با توجه به مسأله مورد نظر به سمت مشاور مناسب هدایت می کنند.

 

استانداردهای یک وبسایت مخصوص به مشاوره آنلاین چیست؟

این حق طبیعی هر مراجعی است که بداند آیا وبسایتی که برای حفظ سلامت روان خود به آن مراجعه کرده است، استاندارد هست یا خیر. با بررسی دو وبسایت جهانی و مرجع در زمینه مشاوره آنلاین با عنوان BetterHelp  و  Talkspace می‌توان چند معیار مشخص در زمینه کیفیت مشاوره را تعیین نمود. این معیارها می‌توانند هر روز پیچیده‌تر یا بیشتر شوند یا معنای متفاوتی پیدا کنند؛ اما آنچه که امروز در وبسایت‌های معتبر برای آسایش مراجعان در نظر گرفته می‌شود، این نکته هاست:

 

پر کردن فرم مربوط به مشکل مورد نظر قبل از انتخاب مشاور 

بررسی فرم در زمان خیلی کم و معرفی مشاور مناسب به مراجع

حق تعویض یا انتخاب مشاور دلخواه توسط مراجع

گفتگوی زنده و تصویری مشاور با مخاطب که باعث بررسی حالت‌های رفتاری، کلامی و ظاهری می شود.

پرداخت امن با استفاده از درگاه‌های معتبر داخلی و خارجی

بسته‌ها یا پکیج‌های ویژه درمانی که بسیار مقرون به صرفه است.

گفتگوی امن و با حفظ حریم خصوصی در فضای آنلاین همراه با امکان ارسال مدارک پزشکی برای مشاور در صورت نیاز

پیگیری و پشتیبانی قوی از روند درمان مراجع

امکان برگشت کل یا بخشی از هزینه در صورت کنسلی، انصراف در زمان حال یا تغییر ساعت جلسات

برخورداری از سیستم ارجاع (به این معنی که هرجایی که مراجع احساس کرد از درمانگر و جلسات خود نتیجه نمی‌گیرد، امکان تغییر مشاور وجود داشته باشد و یا این که خود مشاور وقتی با مسأله درمانجو آشنا می‌شود، می‌تواند برای درمان مؤثرتر، مراجع را به یک مشاور دیگر ارجاع دهد.

وجود محتوای بلاگ همراه با مقالات بسیار زیادی درباره سلامت روان، معرفی اختلالات و خطرات روانی و همچنین معرفی شیوه‌های درمان و مهارت‌های زندگی سالم

برخورداری از سیستم پرسش و پاسخ بر حل مشکلات جزیی راجع به مشاوران، اختلالات یا درمان‌ها

 

کیفیت مشاوره آنلاین,هزینه مشاوره آنلاین,هزینه جلسات سیمیاروم

نحوه ی مشاوره آنلاین در وبسایت سیمیاروم

 

 

آیا خدمات سیمیاروم مختص به مشاوره ایرانیان خارج از کشور است؟

درست است که انگیزه اصلی وجود سیمیاروم، ارائه خدمت به ایرانیان خارج از کشور بوده است؛ اما با توجه به نیازی که امروزه در فضای آنلاین برای جلسات تراپی مشاهده می‌شود، ایرانیان داخل کشور نیز می‌توانند جلسات مشاوره را رزرو نمایند و هزینه را نیز به شرط اتصال با آی پی ایران، به صورت ریالی پرداخت کنند.

 

برای داشتن حال بهتر سیمیاروم همیشه در دسترس شماست

تا اینجا آشنایی کلی راجع به خدمات و نحوه کار سیمیاروم ارائه شد؛ اما برای توضیحات تکمیلی بهتر است چند نکته را نیز اضافه کرد. در وبسایت سیمیاروم بخش رزومه کامل مشاوران در منوی اصلی وجود دارد که به راحتی می‌توان به آن دسترسی داشت. حوزه‌های مختلف مشاوره به تفکیک در صفحه‌ای آورده شده‌اند که با مراجعه به آن‌ها، ضمن آشنایی کلی می‌توانید متخصصان مربوط به هر حوزه را نیز بشناسید. در این صفحه یک صفحه اختصاصی برای مشاوره افسردگی وجود دارد که ایرانیان خارج از کشور می‌توانند از آن استفاده کنند.

 

علاوه بر این همانطور که گفته شد، پکیج‌های مقرون به صرفه برای جلسات درمانی در وبسایت سیمیاروم وجود دارد که در صورت رضایت از جلسه اول و روند مشاوره، می‌توان آن‌ها را تهیه کرد. سیمیاروم مسئولیت حفظ اطلاعات شخصی مراجعان و تضمین کیفیت برگزاری جلسات مشاوره آنلاین را بر عهده داشته و همیشه حال خوب را برای تمام ایرانیان آرزو می‌کند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------