X

کرونا جان ۲۸۴ نفر دیگر را در ایران گرفت/ ابتلای ۴۰هزار پرستار به کرونا در کشوراخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
سخنگوی وزارت بهداشت، به ارائه تازه‌ترین آمار کرونا در کشور پرداخت و گفت: در شبانه روز گذشته ۱۰ هزار و ۸۲۷ بیمار جدید شناسایی شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۲۸۴ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۰ هزار و ۵۹۴ نفر رسید.

 

به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری روز دوشنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۱۷ آذر ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۰ هزار و ۸۲۷ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و هزار و ۶۹۱ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به یک میلیون و ۵۱ هزار و ۳۷۴ نفر رسید.

 

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۷۴۲ هزار و ۹۵۵ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۵۷۹۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۶ میلیون و ۴۳۲ هزار و ۲۲۸ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

 

لاری افزود: در حال حاضر ۶۴ شهرستان در وضعیت قرمز، ۲۷۸ شهرستان نارنجی و ۱۰۶ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

 

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: امروز از خطه شمال و استان گیلان با شما صحبت می کنم، نموارد ابتلا و بستری کرونا در این استان همچنان صعودی و نگران کننده است، برای کاهش موارد بیماری و بیماریابی سریع افراد مبتلا طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در این استان شروع شده و کمیته های عملیاتی این طرح خدمات مراقبت، حمایت و نظارت را در مناطق مختلف این استان انجام می دهند.

 

وی ادامه داد: از زمان تشکیل تیم های عملیاتی طرح حاج قاسم سلیمانی، ۶۸۰۰ نیروی بسیجی در قالب ۲۸۸۰ تیم با همکاری مراکز بهداشتی، هلال احمر و سایر سازمانهای مردم نهاد در استان گیلان به ۲۲۶ هزار خانوار و بالغ بر ۶۸۰ هزار و ۹۹۱ نفر خدمات غربالگری و بیماریابی ارائه کردند.

 

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از این تعداد از ۵۳۶ نفر فرد تست رپید گرفته شد که ۹۸ نفر آنها مثبت شدند، ۵۸۶ نفر نیازمند قرنطینه خانگی بودند، ۹۸ نفر ایزولاسیون شدند، ۲۰۵ فرد مشکوک به کرونای سالمند و ۱۶۵ فرد دارای بیماری زمینه ای شناسایی شد و دو فرد بیمار به بیمارستان ارجاع شدند.

 

لاری گفت: برای تامین تجهیزات و امکانات قرنطینه و مراکز نقاهتگاهی خیرین استان گیلان همکاری کردند و مقدار زیادی تب سنج، ماسک و اقلام حمایتی را در اختیار وزارت بهداشت قرار دادند. امیدواریم با ادامه همکاری مردم با طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و تقویت همکاری بین بخشی و از استفاده بهینه از امکانات شبکه بهداشتی کشور هر چه زودتر شاهد توقف روند صعودی ابتلا به  کرونا در استان گیلان و کل کشور باشیم.

 

معاون وزیر بهداشت مطرح کرد:ابتلای ۴۰هزار پرستار به کرونا در کشور / مردم؛ معیار اصلی در مهار ویروس

 معاون پرستاری وزیر بهداشت با اشاره به کمبود نیروی پرستار در کشور گفت: این درحالیست که حدود ۴۰ هزار پرستار در کشور به کرونا مبتلا و قرنطینه شدند و با خروج آن‌ها از سیستم، فشار بر روی مابقی پرستاران مضاعف شده است.

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

به گزارش ایسنا، دکتر مریم حضرتی، معاون پرستاری وزارت بهداشت که از سوی وزیر بهداشت به عنوان ناظر اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان، کاشان، یزد و شهرکرد منصوب شده است، برای نظارت بر اجرای این طرح ملی در سفر به استان اصفهان، ضمن حضور در جلسه معاونت بهداشتی، شرکت در اجلاس وبینار روسای دانشگاه‌ها با حضور وزیر بهداشت و ستاد استانی کرونا با حضور استاندار، دادستان، عضو کمیسیون بهداشت و دیگر مسئولین استانی با اشاره به اجرای طرح ملی شهید حاج قاسم سلیمانی،   اظهارداشت: در مدیریت و کنترل اپیدمی کووید-۱۹ به شیوه محله و خانواده محور که به نام سردار سرافراز شهید حاج قاسم سلیمانی مزین شده، قطع زنجیره انتقال ویروس با افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رهگیری و رصد فعال، کاهش بستری، کاهش مرگ و میر و پوشش حمایتی از گروه‌های در معرض خطر مورد هدف است.

 

وی افزود: ارائه مراقبت‌ها و خدمات ضروری بهداشتی به صورت حضوری و غیرحضوری، شناسایی زودهنگام کووید۱۹ و افراد در معرض تماس نزدیک در خانه یا محل کار، قرنطینه خانگی یا غیرخانگی و مراقبت از گروه‌های در معرض خطر و ارتقای کیفی مراقبت‌ها از بیماران بستری و سرپایی از جمله سیاست‌هایی است که در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی دنبال می‌شود.

 

حضرتی گفت: قطعا با اجرای مطلوب این طرح که با مشارکت سپاه، بسیج، هلال احمر و نهادهای مردمی برگزار می شود به زودی شاهد آثار ارزشمند آن خواهیم بود.

 

معاون پرستاری وزیر بهداشت، تصریح کرد: اپیدمی کووید_۱۹ در استان اصفهان در اواسط آبان به اوج خود رسید و از هفته سوم آبان از نظر تعداد موارد سرپایی، تعداد بستری و تعداد مرگ و میر رو به کاهش گذاشته است و از آنجا که نمی دانیم این روند نزولی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت و موج بعدی چه زمانی آغاز خواهد شد، لازم است راهبردهای مربوط به آموزش بهداشت فردی، تشخیص و درمان بموقع، فاصله گذاری اجتماعی هوشمند، قرنطینه بیماران و پیگیری آنان تا بهبودی کامل، با جدیت دنبال شود که طرح شهید قاسم سلیمانی  این هدف را دنیال می کند.

 

وی در حاشیه جلسه ستاد استانی کرونا در جمع خبرنگاران، محدودیت های دو هفته ای کرونایی در کشور از سوی دولت را موثر دانست و افزود: خوشبختانه در سراسر کشور روند بستری و مراجعه بیماران سرپایی و مرگ و میر به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و از آن جایی که معیار اصلی در مهار ویروس کرونا، مردم هستند از آن‌ها می‌خواهیم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی زنجیره انتقال این ویروس منحوس را قطع کنند.

 

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تاکنون هفت هزار مجوز برای اخذ نیرو دریافت کردیم و ۳۰ درصد مجوزها به جذب پرستاران اختصاص داده شده، از اخذ مجوز  ۳۰ هزار نیروی کادر درمان توسط معاونت توسعه خبرداد و گفت:  امیدواریم نسبت قابل توجهی از این میزان به گروه های پرستاری اختصاص داده شود تا بخشی از کمبود نیروی پرستار را جبران کند.

 

حضرتی با اشاره به کمبود پرستار در کشور افزود: حدود ۴۰ هزار پرستار در کشور به کرونا مبتلا و قرنطینه شدند که با خروج آن‌ها از سیستم فشار بر روی مابقی پرستاران مضاعف شده است.

 

وی با بیان اینکه در گذشته هم با کمبود نیرو مواجه بودیم، گفت: اکنون ۲ هزار تخت آی سی یو اضافه شده که این بخش ویژه نیازمند نیروهای متخصص است و برای جبران این موضوع آموزش ۵ هزار پرستار برای بخش های ویژه از سراسر کشور را با همکاری معاونت های آموزش و درمان وزارت متبوع در دستور کار قرار داده ایم.

 

بنابراعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، معاون پرستاری وزیر بهداشت، گفت: با ابلاغ معاونت بهداشت، مراکز مشاوره و مراقبت پرستاری در منزل با مراکز ۱۶ ساعته به هم متصل می‌شود و این اقدام بزرگ و ارزشمندی است که با توجه به بحران کووید ۱۹ با شناسایی مبتلایان و اقدامات مراقبتی برای آنها در منزل و آموزش خانواده این بیماران از انتقال آنها به مراکز درمانی جلوگیری می‌کند و همچنین با ارائه آموزش‌های خود مراقبتی و ایجاد حساسیت در مردم باعث قطع زنجیره این ویروس می شود.

 

وی با اشاره به کاهش معوقات پرستاران نسبت به سال گذشته تصریح کرد: معوقات برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی از ۱۴ ماه معوقه به حدود ۶ ماه کاهش یافته است که امیدواریم به زودی تسویه شود.

 

حضرتی در سفر به استان اصفهان از پایگاه های اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و روند اجرای این طرح بازدید و توصیه های لازم برای اجرای مطلوب طرح را ارائه داد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی