X

ردپای ویروس انگلیسی در ۳۱ استان/تغییر رنگ بندی شهرهاعلیرضا رئیسی,اخبار امروز,اخبار جدید
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، نسبت به چرخش ویروس انگلیسی در ۳۱ استان کشور هشدار داد.

به گزارش مهر، علیرضا رئیسی، در گفتگو با بخش خبری شبکه یک سیما، گفت: شهرستان فیروزکوه در وضع قرمز کرونایی قرار گرفت و دماوند و پیشوا هم در وضع نارنجی هستند.

 

وی افزود: شهرهای دیگر استان تهران در معرض خطر و در آستانه نارنجی شدن هستند و در سایر استان‌ها هم وضع با همین روند است.

 

رئیسی گفت: تردد، تجمع و تهویه نامناسب سه عامل اصلی در شیوع بیماری کرونا است.

 

وی ادامه داد: افرادی که در سفر به مدت طولانی در ترافیک هستند و از طرف دیگر هتل‌ها، رستوران‌ها و همچنین عید دیدنی‌ها و دورهمی‌های محافظت نشده جزو عوامل خطر هستند.

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره تمهیدات برای بازگشت مسافران از شهرهای قرمز و نارنجی، گفت: به این افراد ابتدا هشدار داده می‌شود و به ازای هر ۲۴ ساعت در شهرهای قرمز یک میلیون تومان و در شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد. البته احتمال توقیف خودروهای ناقض مقررات منع آمد و شد کرونایی در شهرهای قرمز و نارنجی وجود دارد که امروز در ستاد ملی مقابله با کرونا برای آن تصمیم گیری می‌شود.

 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال اشباع شدن بیمارستان‌ها تا دو هفته آینده، افزود: ویروس جهش یافته در تمام ۳۱ استان کشور در حال گردش است و میزان سرایت این ویروس بسیار بالا است و الان تعداد بیماران سرپایی افزایش پیدا کرده که قطعاً خطرناک است و ضریب اشغال تخت‌های بیمارستان‌ها را بالاتر می‌برد.

 

۲ شهر دیگر در خوزستان قرمز کرونایی شدند

 دکتر فرهاد ابول نژادیان با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی با اشاره به ورود شهرستان‌های ایذه و بهبهان به جمع شهرهای با وضعیت قرمز کرونایی نوشت: شلوغی بازارها، افزایش ترددها و دید و بازدیدهای نوروزی از علل اصلی انتشار ویروس در این روزهاست. هرگونه سهل انگاری و پروتکل شکنی منجربه افزایش شهرهای قرمز می‌شود.

 

آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، دزفول، رامهرمز، شوش، شوشتر و کارون دیگر شهرهای قرمز خوزستان هستند که هم اکنون ورود به آنها و خروج از آنها ممنوع است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------