اخبار پزشکی

شرایط کرونایی در ایران،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

شناسایی ۹۰۲ بیمار جدید کرونایی در کشور/ فوت ۲۱ مبتلای دیگر

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت طی شبانه روز گذشته ۹۰۲ بیمار مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و…

یک درمان جدید برای فشارخون و اضطراب؛ تعجب نکنید، عمل کنید!فشارخون ,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
مطالعه جدیدی که در مجله Occupational & Environmental Medicine منتشر شده، عنوان می‌کند که بودن در طبیعت می‌تواند پادزهری در جهت کنترل اضطراب و مدیریت فشار خون باشد.

  بر اساس یک مطالعه جدید، وقت گذراندن در بیرون از منزل و بودن در طبیعت، جنگل، دریا و و هرآنچه که تداعی‌گر یک طبیعت زنده است، می‌تواند نیاز به داروهای اضطراب و دیگر داروها را کاهش دهد.

 

طبق مطالعه‌ای که اخیراً در مجله Occupational & Environmental Medicine منتشر شد، محققان دریافتند که بودن در طبیعت تا چهار مرتبه در هفته، نیاز به استفاده از داروهای سلامت روان را تا ۳۳ درصد کاهش می‌دهد.

 

این مطالعه نشان می‌دهد که گذراندن وقت در فضاهای سبز (شامل جنگل‌ها و باغ‌ها) و همچنین فضاهای آبی (شامل دریاها و رودخانه‌ها)، احتمال استفاده از قرص‌های فشار خون را تا ۳۶ درصد و داروهای آسم را تا ۲۶ درصد کم می‌کند.

 

حدود ۶۰۰۰ نفر از افرادی که در شهرهای بزرگ فنلاند زندگی می‌کنند، در این تحقیق موردبررسی قرار گرفتند و از آنها در مورد دسترسی و استفاده از فضاهای سبز و آبی (شامل پارک، باغ وحش، رودخانه و دریاچه) سؤال شد. همچنین پرسیده شد که از بودن در مناظر طبیعی لذت می‌برند یا خیر و [با در نظر گرفتن متغیرهایی نظیر آلودگی صوتی و محیطی] آیا در خارج از منزل ورزش می‌کنند؟

 

سپس از پاسخ دهندگان در مورد استفاده آنها از داروهای ضد اضطراب، آسم، افسردگی، فشار خون بالا و داروهای مربوط به بی‌خوابی سؤال شد.

 

این مطالعه می‌گوید که شش دقیقه ورزش با شدت بالا برای سلامت مغز حیاتی است. آن تورونن، محقق ارشد در مؤسسه سلامت فنلاند و یکی از نویسندگان این مطالعه، گفت: «تصور می‌شود زمانی که امکانِ بودن مداوم در طبیعت برای افراد فراهم باشد، تأثیر مثبت آن به مرور در زندگی مشاهده خواهد شد. باید در نظر داشت که فعالیت جسمی (تحرک و ورزش) در این شرایط نیز یک عامل کلیدی در ارتقای فواید طبیعت در زمینه سلامت است.»

 

در این بین شاید برخی از شواهد متناقض به نظر برسند، اما چیزی که به طور کلی در این بررسی مشخص شد این است که «بودن در محیط‌های طبیعی برای سلامت انسان مفید است.»

 

نتایج کلی این مطالعه حاکی از این است که بازدیدهای مکرر از فضاهای سبزِ طبیعی یا مناظر آبی و دریایی، با استفاده کمتر از داروهای سلامت روان، ضد فشار خون و آسم در محیط‌های شهری مرتبط است.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023