ذرات ریزپلاستیک در خون انسان می تواند سلامت قلب را به خطر بیندازدذرات ریزپلاستیک در خون,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
محققان به دنبال درک چگونگی تأثیر میکروپلاستیک ها بر سیستم قلبی عروقی هستند. ذرات ریزپلاستیک در خون انسان می تواند سلامت قلب را به خطر بیندازد

 به گزارش سایت دیده بان ایران به نقل از مدیکال نیوز، شواهد در مورد وجود میکروپلاستیک در بدن انسان همچنان در حال افزایش است.

 

مطالعه اخیر، ترکیب میکروپلاستیک‌ها را در خون انسان بررسی کرده است. محققان خون ۲۰ شرکت کننده سالم را بررسی کردند.

 

هجده نفر از آنها خونی داشتند که حاوی ۲۴ نوع پلیمر بود. بیشتر میکروپلاستیک ها قطعات سفید و شفاف بودند.

 

محققان خاطرنشان می‌کنند که این تحقیق از نحوه حرکت میکروپلاستیک‌ها در سراسر بدن و اینکه چگونه میکروپلاستیک‌ها می‌توانند در مشکلات خاصی مانند التهاب عروقی یا تغییر در عملکرد لخته شدن خون نقش داشته باشند، پشتیبانی می‌کند.

 

همانطور که در این مطالعه اشاره شد میکروپلاستیک‌ها (MPs) به عنوان ذرات پلاستیک مصنوعی تعریف می‌شوند که معمولاً بین ۱ میکرومتر و ۵ میلی‌متر قطر دارند.

 

انسان معمولاً در معرض میکروپلاستیک ها قرار می‌گیرد که ممکن است از طریق خوردن یا استنشاق آنها وارد جریان خون شوند. یافته‌های قبلی میکروپلاستیک‌ها را در خون و حتی در شریان‌های مسدود شده شناسایی کرده‌اند که نشان‌دهنده خطرات بالقوه میکروپلاستیک‌ها به سلامت قلب و عروق است.

 

هدف مطالعه حاضر نشان دادن اطلاعات بیشتر در مورد ساختار میکروپلاستیک‌ها در خون بود. درک این ویژگی‌ها می‌تواند به متخصصان کمک کند تا بفهمند میکروپلاستیک ها چقدر ممکن است برای مردم خطرناک باشند.

  

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------