آشنایی با شیوه جدید نابودی باکتری های مقاوم به درمان اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,باکتری
طبق گزارش جدید محققان، درمان جدید آنتی بیوتیکی با فلز سنگین «گالیوم» در آزمایشات مقدماتی بر روی بیماران مبتلا به عفونت ریه مقاوم به درمان امیدبخش بوده است. 

به گزارش مهر، شیوه جدید باکتری ها را به جذب یک مولکول که شبیه به غذا به نظر می رسد فریب می دهد، اما به یکباره درون آن را نابود می کند. این روش در موش ها و انسان موفقت آمیز بوده است.

 

محققان با این شیوه به داروهای جدید دست می یابند که با سوپرباگ های که با آنتی بیوتیک های فعلی قابل درمان نیستند، مقابله می کند.

 

محققان دانشگاه واشنگتن در این مطالعه سوپرباگی موسوم به Pseudomonas aeruginosa را مورد بررسی قرار دادند؛ این سوپرباگ موجب بروز عفونت در ریه ها، مجاری ادراری، زخم ها و جاهای دیگری می شود که بیماران مبتلا به بیماری های نظیر فیبروز کیستیک، سرطان و ایدز قادر به مقابله با عفونت در آن نواحی نیستند.

 

به گفته محققان، گالیوم فلزی شبیه آهن، ماده مغذی اصلی برای باکتری ها در طول عفونت است.

 

«پرادیپ سینگ»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «بدن سعی می کند آهن را از باکتری ها دور نگه دارد و اندام عفونی شده برای وارد کردن آهن و ربودن آن از میزبان به سیستم های ویژه ای متوسل می شود.»

 

حال محققان دریافته اند فلز گالیوم نه تنها باکتری ها را همچون آهن تغذیه نمی کند، بلکه به آنها آسیب هم می رساند.

 

گالیوم در شیوه باکتری ها برای تولید DNA جدید اختلال ایجاد می کند و در نتیجه باکتری نمی تواند خود را تکثیر کند.

 

محققان عنوان می کنند مطالعه مقدماتی بر روی گروه کوچکی از انسان های مبتلا به فیبروز کیستیک حاکی از ایمن بودن فلز گالیوم و بهبود عفونت ریه بیماران است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------