اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی

پشت پرده الزام پزشکان به کارتخوان

نایب رئیس اول شورای‌عالی نظام پزشکی در باره الزام پزشکان به نصب کارتخوان در مطب هایشان گفت: نگرانی من از این بابت است که…


آمادگی قلبی و عروقی موجب طول عمر بیشتر می شود اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,طول عمر
مطالعات نشان می دهد آمادگی بالا قلبی و عروقی ارتباط مستقیمی با کاهش مرگ، بخصوص در افراد مسن بالا ۷۰ سال و افراد مبتلا به فشارخون بالا، دارد. 

به گزارش مهر، مطالعه اخیر محققان کلینیک کلیولند آمریکا نشان می دهد آمادگی بهتر قلبی و عروقی منجر به افزایش طول عمر، بدون توجه به فاکتور سن، می شود.

 

آمادگی قلبی و عروقی، توانایی سیستم تنفسی و گردش خون در تامین اکسیژن برای عضلات اسکلتی در طول فعالیت مداوم فیزیکی است.

 

محققان در این مطالعه، ۱۲۲,۰۰۷ شرکت کننده که تحت آزمایش ورزش با تردمیل قرار گرفتند را از لحاظ مرگ به هر علتی بررسی کردند.

 

شرکت کنندگان از لحاظ ورزش به ۵ گروه عملکردی تقسیم شدند: حرفه ای، سطح بالا، بالاتر از حدمیانگین، پایین تر از حدمیانگین و سطح پایین.

 

یافته ها نشان داد در زمان مقایسه افراد هر گروه از لحاظ سن، نرخ زنده ماندن شرکت کنندگان حرفه ای در مقایسه با شرکت کنندگان سطح بالا، در افراد مسن بسیار قابل توجه بود.

 

نتایج نشان داد در بین شرکت کنندگان بالا ۷۰ سال، افراد حرفه ای در مقایسه با افراد دارای عملکرد سطح بالا با حدود ۳۰ درصد کاهش ریسک مرگ مواجه بودند.

 

به گفته محققان، ریسک مرتبط با آمادگی ضعیف قلبی و عروقی با فاکتورهای پرخطری نظیر بیماری قلبی و عروقی، دیابت و سیگار کشیدن مرتبط است.

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------