اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,داروی متفورمین

داروی متفورمین به حفظ کاهش وزن افراد دیابتی کمک می کند

تحقیق جدید نشان می دهد داروی درمان دیابت نوع۲ موسوم به «متفورمین» می تواند به افراد دارای علائم پیش دیابت به حفظ طولانی مدت…


صندلی هوشمند سرویس بهداشتی به کمک بیماران قلبی می‌آید اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,صندلی هوشمند
در آینده نزدیک به بیماران قلبی که از بیمارستان مرخص می‌شوند، صندلی‌های هوشمندی برای نصب بر روی سرویس‌های بهداشتی داده خواهد شد که کنترل آنی شرایط بدنی آنها را ممکن می‌کند. 

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، این صندلی علائم حیاتی بیماران قلبی را هر بار که آنان بر رویشان بنشینند، کنترل کرده و در صورت غیرعادی تشخیص دادن شرایط، بلافاصله به طور خودکار پیام هشداری را برای پزشک فرد ارسال می‌کند.

 

این صندلی که توسط محققان مؤسسه فناوری راچستر در آمریکا تولید شده، مجهز به سیستم‌های الکتروکاردیوگرام، توپوگرافی و فالویتسیموگرافی است و با استفاده از آنها می‌توان ضربان قلب بیمار، فشار خون وی، سطح اکسیژن خون، وزن بدن و شرایط پمپاژ خون در قلب را بررسی کرده و اندازه گرفت.

 

این صندلی سرویس بهداشتی با استفاده از الگوریتم‌هایی خاص تمامی داده‌های دریافتی را تحلیل کرده و سپس مشخص می‌کند که آیا شرایط یک بیمار در حال بدتر شدن هست یا خیر. سرعت بالای تشخیص مشکل توسط صندلی مذکور می‌تواند جان بیماران را از مرگ نجات دهد.

 

بر اساس آمار موجود ۲۵ درصد از افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی تا ۳۰ روز بعد از مرخص شدن از بیمارستان کماکان با خطر بازگشت بیماری مواجه هستند و این اختراع منحصر به فرد مشکل یادشده را به طور جدی برطرف می‌کند.

 

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------