اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی

قرص درون کیک ها استامینوفن وآنتی هیستامین بود

به گفته مدیر کل استاندارد آذربایجان شرقی، قرص‌های درون کیک‌ها "استامینوفن" و "آنتی‌هیستامین" هستند. ساسان فرشی حق‌رو گفت‌وگو…


بچه‌های زیر ۵ سال نباید بیش از یک ساعت به نمایشگر نگاه کنند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,سازمان بهداشت جهانی
سازمان بهداشت جهانی هشدار داده که بچه‌های زیر ۵ سال نباید بیش از یک ساعت به نمایشگر نگاه کنند و نوزادان کمتر از یک سال کلاً نباید به نمایشگر بنگرند.

 به گزارش  فارس به نقل از آسین ایج، سازمان بهداشت جهانی هشدار داده که بچه‌های زیر ۵ سال نباید بیش از یک ساعت به نمایشگر نگاه کنند و نوزادان کمتر از یک سال کلاً نباید به نمایشگر بنگرند.

 

امروزه بسیاری از والدین ترجیح می‌دهند برای اینکه وقت کمتری را صرف بچه‌ها کنند آنها را در برابر تلویزیون و رایانه رها کنند تا آنها بدین شیوه سرگرم شوند، اما سازمان بهداشت جهانی هشدار داده که این کار برای سلامت بچه‌های کم سن و سال بسیار مضر است.

 

بر اساس دستورالعمل تازه سازمان بهداشت جهانی، بچه‌های زیر ۵ سال بهتر است به جای مشاهده تلویزیون یا رایانه در داخل کالسکه یا رختخواب خود استراحت کنند یا به بازی‌های سالم ومناسب سن خود در محیط باز و در کنار همسالان خود بپردازند.

 

در عین حال اطفال کمتر از یک سال به هیچ وجه نباید تلویزیون نگاه کرده یا به صفحه رایانه شخصی خیره شوند. بچه‌های ۲ تا ۴ سال نیز باید ابتدا در فعالیت‌های فیزیکی مشارکت کنند و در مرحله بعد حداکثر یک ساعت از وقت خود را صرف مشاهده تلویزیون کنند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------