اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی

گامی برای مقابله با بیماری‌های ناشی از افزایش سن

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود توانستند روش جدیدی برای مقابله با بیماری‌های ناشی از افزایش سن ارائه دهند. به گزارش…


بازیابی توده عضلانی در سالمندان و بیماران ممکن شد اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,بازیابی توده عضلانی
محققان دانشگاه ایلینوی در تازه‌ترین اقدامات خود موفق شده‌اند با تزریق نوعی سلول به بازیابی عضلات تحلیل رفته کمک کنند. 

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، محققان دانشگاه ایلینوی در تازه‌ترین اقدام خود موفق شده‌اند با تزریق نوعی سلول به بازیابی عضلات تحلیل رفته کمک کنند. 

 

این روش جدید به سالمندان و بیمارانی که در اثر کم تحرکی دچار ضعف در عضلات خود و تحلیل آنها شده‌اند در راستای بهبود وضعیت سلامتی کمک می‌کند.

 

پژوهشگران در این روش سلول‌های شناخته‌ شده‌ای را به ماهیچه مدل‌های حیوانی تزریق کردند و در ادامه مشاهده کردند که  این سلول‌ها نه تنها در رشد رگ‌های خونی موثرند بلکه قادرند توده عضلانی از دست رفته بر اثر عدم تحرک را بازیابی کنند. 

 

عضلات بدن سالمندان، بیماران و افراد معلول به مرور زمان ضعیف می‌شود و در اثر بی‌تحرکی تحلیل می‌رود؛ این روش به بازیابی توده عضلانی آنها کمک می‌کند.

 

محققان دانشگاه ایلینوی نتایج بررسی‌های خود را در مجله The FASEB منتشر کرده و یادآور شده‌اند، تزریق این سلول به عضلات در طول یک روند کوتاه اثربخش است و به طور کلی از آزمایشات خود روی موش‌ها نتیجه مورد نظر را کسب کرده‌اند. 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------