"گُل" ۷ برابر "شیشه" توهم زا است! اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه گفت: توهم زایی ماده مخدر «گل» هفت برابر «شیشه» است و جوانان باید مراقب باشند. 

سرهنگ علیرضا دلیری در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه هرچیزی که مصرف آن انسان را توهم فرو برده و اعتیادآور باشد جزو مواد مخدر محسوب می‌شود، گفت: در همین راستا "گُل" هم ماده مخدر محسوب می‌شود.

 

وی افزود: گُل محصول پیوند دو گیاه گراس و ماری جوانا است که بسیار توهم زا و اعتیاد آور است.

 

دلیری تصریح کرد: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته مصرف گُل هفت برابر شیشه توهم زایی دارد و می‌تواند عواقب جبران ناپذیری برای افراد به همراه داشته باشد.

 

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه افزود: این ماده مخدر بیشترین حجم نیکتوتین را دارد و برای همین می‌تواند وابستگی شدید جسمی و فکری ایجاد کند.

 

وی به خطرات مصرف این ماده مخدر اشاره کرد و افزود: در صورت مصرف طولانی مدت ماده مخدر گُل، عقل افراد ذایل شده و فرد به جنون کشیده می‌شود.

 

دلیری خاطرنشان کرد: این علاوه بر خطرات توهمی است که به دنبال مصرف این ماده مخدر در فرد ایجاد می‌شود و می‌تواند فرد را به هرکاری در این حالت وادارد.

 

دلیری با اشاره به ترویج تدریجی این ماده مخدر در میان قشر جوان، گفت: خوشبختانه در استان مصرف کننده چندانی در خصوص ماده مخدر گُل نداریم، اما باید از هم اکنون مراقبت کرد و هشدار‌های لازم را به جوانان داد.

 

وی با تاکید بر اینکه گُل ماده مخدر محسوب شده و کِشت و حمل آن جرم محسوب می‌شود، گفت: درصورت کشف این ماده مخدر از افراد، برخورد قانونی مشابه سایر مواد مخدر صورت می‌گیرد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------