اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,افسردگی

تکنیک پیشنهادی محققان برای کنترل افسردگی

افسردگی یکی از مشکلات روحی و روانی دنیای امروز است که تقریبا زندگی افراد بسیاری را مختل کرده‌ است. جمعی از محققان بریتانیایی…


روزانه یک میلیون نفر در جهان به امراض مقاربتی مبتلا می شوند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, امراض مقاربتی
بر اساس تازه ترین آمار منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهانی روزانه بیش از یک میلیون نفر در جهان به امراض مقاربتی مبتلا می شوند که عدم استفاده از لوازم پیشگیری عامل اصلی این مساله است. 

به گزارش فارس به نقل از تک تایمز، بر اساس تازه ترین آمار منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهانی روزانه بیش از یک میلیون نفر در جهان به امراض مقاربتی مبتلا می شوند که عدم استفاده از لوازم پیشگیری عامل اصلی این مساله است.

 

 مجموع تعداد افرادی که هر سال به بیماری های مقاربتی مختلف مبتلا می شوند به حدود 376 میلیون نفر می رسد. آمار سازمان بهداشت جهانی چهار بیماری مقاربتی اصلی را در بر می گیرد که عبارتند از کلامیدیا، گونوره آ، تریکوموناس و سیفلیس.

 

پیتر سالاما یکی از مدیران ارشد سازمان بهداشت جهانی در مورد ناتوانی سازمان بهداشت جهانی در جهت متوقف کردن روند رشد ابتلا به بیماری های مقاربتی در جهان اظهار نگرانی کرده و افزوده باید تلاش های کشورهای جهان در این زمینه افزایش یابد تا همگان بتوانند به ابزار و وسایل پیشگیری از بیماری های مقاربتی دسترسی یابند.

 

بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی در میان مردان و زنان 15 تا 49 ساله در سال 2016 در حدود 127 میلیون مورد کلامیدیای جدید، 87 میلیون مورد گونوره آ جدید، 6.3 میلیون مورد سفلیس جدید و 156 میلیون تریکوموناس جدید شناسایی شده است.

 

در شرایطی که بسیاری از این نوع عفونت ها با درمان قابل مداوا هستند، بی توجهی به آنها می تواند منجر به ناباروری، بیماری های قلبی، مشکلات عصبی، حاملگی های غیرطبیعی، افزایش احتمال ابتلا به ایدز و غیره شود.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------