اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,پرندگان وحشی

بیماری بوتولیسم علت اولیه مرگ پرندگان میانکاله

رییس سازمان دامپزشکی کشور علت اولیه تلفات مرگبار پرندگان وحشی در تالاب بین‌المللی میانکاله در شرق استان مازندران را مسمومیت…


سحرخیزان از «سرطان سینه» در امانند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,سرطان سینه
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد زنانی که سحرخیز هستند در صورتی که حتی جزء گروه پرخطر برای ابتلا به سرطان سینه باشند، ریسک کمتری برای ابتلا به این بیماری دارند.

به گزارش فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد زنانی که سحرخیز هستند در صورتی که حتی جزء گروه پرخطر برای ابتلا به سرطان سینه باشند، ریسک کمتری برای ابتلا به این بیماری دارند.

 

این پژوهش تأکید می‌کند، افرادی که به موقع می‌خوابند و صبح زود از خواب بیدار می‌شوند از مزیت ترشح مناسب ملاتونین برخوردار هستند؛ در شب ملاتونین تولید می‌شود تا به تنظیم چرخه‌های خواب – بیداری کمک کند.

 

نتایج بررسی‌های متعدد بیانگر آن است که ملاتونین علاوه براینکه سیستم ایمنی بدن را بهبود می‌بخشد از بدن در برابر ابتلا به سرطان نیز محافظت می‌کند.

 

این تحقیق توسط دانشمندان دانشگاه بریستول صورت گرفته و نشان داده است که ملاتونین توانایی محافظت در برابر سرطان‌ها، به ویژه سرطان سینه را دارد.

 

کارولین رلتون، محقق ارشد این پروژه تأکید می‌کند: الگوی خواب منظم به میزان قابل توجهی در رفع بیماری‌ها و حفظ سلامتی بدن نقش دارد.

 

این مطالعه می‌تواند به زنان کمک کند تا با رعایت الگوی خواب، نقش خود را در حفظ سلامتی‌شان ایفا کنند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------