اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,پرندگان وحشی

بیماری بوتولیسم علت اولیه مرگ پرندگان میانکاله

رییس سازمان دامپزشکی کشور علت اولیه تلفات مرگبار پرندگان وحشی در تالاب بین‌المللی میانکاله در شرق استان مازندران را مسمومیت…


نوزادان مبتلا به اگزما در معرض ریسک بالاتر ابتلا به آلرژی غذایی اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, اگزما
مطالعه جدید نشان می دهد نوزادان مبتلا به اگزما هر چقدر که بزرگ تر می شوند بیشتر در ابتلا به آلرژی های غذایی، زکام بهاره و آسم آسیب پذیرتر هستند. 

به گزارش مهر، محققان عنوان می‌کنند استفاده از مرطوب کننده ها در اوایل دوره کودکی می‌تواند خطر ابتلاء به آسم و آلرژی‌های غذایی را در سنین بالاتر کاهش دهد.

 

دکتر «دونالد لی یونگ»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «ترک های موجود در پوست مبتلا به اگزما غالباً منجر به بروز زنجیره‌ای از بیماری‌ها در طول چندین سال بعد می‌شود.»

 

پوست یک مانع حفاظتی مهم در حفظ رطوبت و دور نگه داشتن میکروب‌ها و مواد آلرژی زاست.

 

لی یونگ در این باره می‌گوید: «مرطوب نگه داشتن پوست بلافاصله بعد از ابتلاء به اگزما، بهترین شیوه توقف ابتلاء به آلرژی‌ها و بیماری آسم است.»

 

محققان همچنین دریافتند بیماران مبتلا به اگزما، فاقد پروتئین‌ها و لیپیدهای مهم در لایه‌های بیرونی پوست شأن هستند. در نتیجه با ابتلاء به اگزما، آب از پوست شأن فرار کرده و پوست شأن خشک می‌شود که منجر به ترک حوردگی و خارش می‌شود.

 

محققان معتقدند مراقبت دقیق از پوست نوزاد بلافاصله بعد از تولد می‌تواند از ابتلاء به اگزما و سایر بیماری‌های آلرژیک پیشگیری کند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------