اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی

گامی برای مقابله با بیماری‌های ناشی از افزایش سن

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود توانستند روش جدیدی برای مقابله با بیماری‌های ناشی از افزایش سن ارائه دهند. به گزارش…


کاهش «حقوق» شما را مبتلا به بیماری قلبی می‌کند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,سکته‌های قلبی
نتایج یک بررسی حاکی از ان است که خطر سکته مغزی و سکته‌های قلبی برای زنان و مردانی که درآمدشان کاهش یافته نزدیک به 20 درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید به تازگی نشان می‌دهد کاهش حقوق کارمندان، آنها را در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی قرار می‌دهد. 

 

این پژوهش که توسط محققان دانشگاه هاروارد صورت گرفته سه دسته از افراد را تحت پژوهش قرار داد؛ تعدادی که با افزایش حقوق مواجه بودند؛ دسته‌ای که حقوقشان ثابت مانده بود و تعدادی از افراد که میزان حقوق دریافتی آنها کاهش یافته بود. 

 

مقایسه این سه دسته با یکدیگر حاکی از آن بود، افرادی که حقوق و دستمزدشان افزایش یافته بود ۱۴ درصد کمتر از دیگر افراد در معرض بیماری‌های قلبی بودند و آنها که با کاهش حقوق مواجه بودند، دست کم ۲۰ درصد بیش از افراد عادی در معرض بیماری قلبی بودند.

 

کارشناسان تأکید می‌کنند، خطر سکته مغزی و سکته‌های قلبی برای زنان و مردانی که درآمدشان کاهش یافته نزدیک به ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

 

تحقیقات قبلی نشان داده که درآمد بالاتر با خطر کمتر  ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی در ارتباط است.

 

این مطالعه در JAMA Cardiology منتشر شده است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------