اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی

گامی برای مقابله با بیماری‌های ناشی از افزایش سن

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود توانستند روش جدیدی برای مقابله با بیماری‌های ناشی از افزایش سن ارائه دهند. به گزارش…


کشف سریع «رگ برآمدگی» مغز با هوش مصنوعی اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,بیماری آنوریسم
یک شرکت ژاپنی ابزار هوش مصنوعی جدیدی ابداع کرده که قادر به شناسایی سریع موارد رگ برآمدگی در مغز انسان است.

 به گزارش مهر به نقل از فست کمپانی، با استفاده از این ابزار هوش مصنوعی، قبل از آنکه بیمار مذکور شرایط حادی پیدا کند می توان آن را درمان کرد.

 

بیماری آنوریسم یا رگ برآمدگی عبارت است از بزرگ شدن یا بیرون‌زدگی دیواره یک سرخرگ در اثر ضعف دیواره آن که معمولا به علت فشار خون بالا به وجود می آید. وقوع این مشکل در سرخرگ های تغذیه کننده مغز باعث ضعف، فلج یا کرختی، درد پشت چشم، تغییر بینایی یا نابینایی نسبی و مساوی نبودن اندازه مردمک‌ها می‌شود. در شرایط حاد این مشکل به پارگی رگ ها، سکته مغزی و مرگ می انجامد.

 

تا به حال هیچ روش قطعی برای شناسایی زودهنگام این بیماری مهلک وجود نداشته است، اما ابزار هوش مصنوعی شرکت ژاپنی ال پیکسل که ای آی آر ال نام دارد، شرایط را در این زمینه تغییر داده است. ابزار مذکور با دریافت تصاویر ام آر آی مغز ، تحلیل آن را آغاز می کند و نتیجه قطعی را ظرف مدت حداکثر ده روز ارائه می کند.

 

برای تغذیه اولیه ابزار یادشده از بیش از هزار تصویر مربوط به بیماری برآمدگی استفاده شده است. دقت این ابزار هوش مصنوعی که چهار دانشگاه ژاپنی در تولید و طراحی آن مشارکت داشته اند ۹۳ درصد است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------