سیاه زخم ابزار جدید در مبارزه با سرطان مثانه اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,سیاه زخم
پژوهشگران راهی برای ترکیب سم سیاه زخم با عامل رشد برای از بین بردن سلول‌های سرطانی مثانه و تومورها یافتند.

  به نقل از ساینس دیلی، سیاه زخم ممکن است به زودی به افراد زیادی در مبارزه با سرطان مثانه کمک کند.

 

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها اعلام کرد: هر ساله حدود 72 هزار  آمریکایی  به سرطان مثانه مبتلا می‌شوند و حدود 16 هزار  نفر به این علت جان خود را از دست می‌دهند. درمان این سرطان نیز هزینه بالایی دارد.

 

درمان‌های فعلی سرطان مثانه به صورت تهاجمی است و بیماران باید ساعت‌ها مثانه پر از داروی از بین برنده تومورها و سلول‌های سرطانی را تحمل ‌کنند. همچنین بین انواع سرطان‌ها، سرطان مثانه در بیماران مبتلا، بیشترین بازگشت را دارد.

 

اکنون پژوهشگران دانشگاه پوردو راهی برای ترکیب سم سیاه زخم  با عامل رشد برای از بین بردن سلول‌های سرطانی مثانه و تومورها یافتند.

 

کلودیو اگیلار، دانشیار و دستیار رئیس علوم زیست شناسی دردانشکده علوم پردو، گفت: "ما به روش امیدوار کننده‌ای برای از بین بردن سلول‌های سرطانی بدون آسیب رساندن به سلول‌های سالم موجود در مثانه دست یافتیم. این روش به طور اساسی راه حل ویژه در هدف قرار دادن سلول‌های سرطانی است در حالی که سلول‌های سالم تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند ."

 

اگیلار گفت: مثانه لایه محافظ خاصی دارد که سلول‌های سالم را از ترکیب سیاه زخم حفظ می‌کند، اما ازسلول‌های سرطانی و تومورها حفاظت نمی‌کند.

 

وی گفت: روش پردو در عرض چند دقیقه  بجای چند ساعت درمان معمولی، سلول‌های سرطانی مثانه را مورد هدف قرار می‌دهد .

 

اگیلار یکی از اعضاء گروه  شناسایی و نشانه‌گذاری سلولی در مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه پوردو، گفت: "ما به  نتایج خوبی در روش درمانی خود رسیده‌ایم واین روش سریع و مؤثراست".

 

اگیلار و گروه وی با گروه‌های دانشگاه پوردو به سرپرستی تیموتی راتلیف و دبورا نپ همکاری کردند تا روش خود را در سگ‌های مبتلا به سرطان مثانه که از سایر گزینه‌های درمانی خارج‌شده بودند، آزمایش کنند. آنان دریافتند، این داروی جدید بدون عوارض جانبی دیگر باعث کاهش اندازه تومور در حیوانات می‌شود.

 

گروه پوردو معتقدند، درمان‌های مشابه می‌تواند به بیماران و حیواناتی که به سرطان‌های دیگر مانند پوست و ریه مبتلا هستند، کمک کنند.

 

این پژوهشگران همچنین با پژوهشگران دانشکده پزشکی دانشگاه ایندیانا، مؤسسه فناوری ماساچوست و دانشگاه هاروارد همکاری کردند.

 

نتایج این تحقیق در مجله بین‌المللی سرطان منتشرشده است.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی