اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کبد چرب

۲۰ تا ۳۰ درصد ایرانی ها کبد چرب دارند

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: میزان شیوع کبد چرب در دنیا حدود ۲۵ درصد و در ایران نیز حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد…


نحوه نجات سلول های ایمنی در زمان تهاجم سرطان آشکار شد اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, سلول های ایمنی
یکی از شگفتی های عالم آفرینش نحوه حفظ سلول های ایمنی در زمان حمله تومورهای سرطانی است که یک تحقیق جدید علمی جزئیات این موضوع را مشخص کرده است. 

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، اینکه سلول های ایمنی بدن چگونه از خود در برابر سرطان و دیگر عفونت‌ها دفاع کرده و جلوی کشته شدن و نابودی خودشان را می‌گیرند پرسشی است که پاسخ دقیق آن تا به امروز مشخص نشده بود؛ اما یک بررسی جدید علمی در استرالیا پاسخ این پرسش را مشخص کرده است.

 

محققان استرالیایی در بررسی های خود به این نتیجه رسیده اند که سلول های ایمنی بدن در زمان مواجهه با خطر یک پوسته مستحکم دفاعی به دور خود می تنند و همین مساله به آنها کمک می کند در زمان نبرد با عفونت‌ها نابود نشده و خودشان را حفظ کنند.

 

پژوهشگران می گویند این کشف جدید علمی می تواند به شناسایی روش‌های جدید درمانی به منظور مقابله با سرطان منجر شود. یکی از سلول های ایمنی که به همین شیوه خود را در حین مبارزه با سلول‌های سرطانی حفظ می کند،(Cytotoxic T lymphocytes CTLs) نام دارد. این سلول برای حفاظت از خود از یک پوسته پروتئینی به نام پرفورین استفاده می‌کند که البته قادر به از بین بردن مولکول‌های سمی نیز است. تلاش محققان برای شناسایی انواع دیگری از این نوع پوسته های محافظ در جریان است.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------