اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی

تشخیص کم‌شنوایی پنهان با نشانگرهای زیستی

محققان موفق به شناسایی دو نشانگر زیستی شده‌اند که قادر به تشخیص کم‌شنوایی پنهان است. به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری…


عفونت دندان» باعث آسیب به چشم و مغز می شود اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,
رئیس انجمن جراحی دهان، فک و صورت گفت: عفونت دندان می تواند به اندام های مجاور مثل چشم یا مغز گسترش پیدا کرده و آسیب وارد کند. 

 به گزارش فارس، بهزاد رهسپار رئیس انجمن جراحی  دهان، فک و صورت اظهار کرد:  عفونت دندان می تواند به اندام های مجاور مثل چشم یا مغز گسترش پیدا کرده و آسیب وارد کند؛ در نتیجه جراح دهان و فک و صورت باید در مورد این نواحی نیز اطلاعاتی داشته باشد. همچنین مشکلات گوارشی در افراد می تواند به علت کشیده شدن دندانها و عدم جویدن کافی باشد.

 

وی با اشاره به اینکه امروزه بسیاری از افراد به دنبال زیبایی صورت هستند اما باید  سلامتی ناحیه دهان و فک و صورت نیز مورد توجه قرار بگیرد، ادامه داد: دندان‌پزشکی و به خصوص رشته جراحی دهان و فک و صورت یکی از مهم‌ترین گروه‌ها برای تشخیص سرطان دهان است و این بیماری بدون درد بوده و دندان پزشکان با نمونه‌برداری می‌توانند از گسترش و پیشرفت سرطان دهان در افراد پیشگیری کنند.

 

رئیس انجمن جراحی  دهان، فک و صورت گفت: من معتقدم که ناحیه صورت فقط زیبایی نیست بلکه باید درمان  بیماران به خوبی انجام شود تا بتوانند در کنار ارتباط  مناسب فکین، تنفس و تکلم و جویدن را به خوبی انجام دهند.  همچنین  تاکید می کنم که تشخیص  و  درمان زودرس مشکلات و درد مفصل فکی را باید مورد توجه قرار دهیم.

 

رهسپار افزود: سالیانه ۳۰ هزار نفر به دلیل تصادفات فوت می‌کنند و۳ تا ۴برابر به دلیل سوانح ترافیکی دچار معلولیت می‌شوند. متأسفانه باید بگویم که تصادفات باعث خورد شدن استخوان‌ها شده و در حدود ۸۰ درصد از بیماران به دلیل خرد  شد ن این ناحیه به جراح فک و صورت مراجعه می کنند .

 

وی تصریح کرد: یکی از وظایف سازمان نظام پزشکی  همکاری با انجمن ها برای نظارت در امور درمانی گروهای تخصصی است.

 

رئیس انجمن جراحی فک، دهان و صورت بیان داشت: امروزه برخی از جراحی‌های ارزان قیمت به ضرر بیمار تمام می‌شود  و همه جامعه پزشکی ذیربط باید برای بهبود درمان بیماران همکاری و تعامل بیشتری داشته باشد. 

 

 امیر کبیری  دبیر انجمن جراحی ناحیه فک و صورت نیز گفت: انجمن فک و صورت یکی از قدیمی‌ترین انجمن‌ها است که از سال ۱۳۳۵ در ایران فعالیت می‌کند و متناسب با دنیا به پیشرفت‌های خوبی در زمینه جراحی ناحیه فک و صورت رسیده است.

 

وی ادامه داد: رشته جراحی فک و صورت نقطه عطف پزشکی و دندان‌پزشکی محسوب می‌شود و امروزه با شرایط جدیدی روبرو هستیم.

 

کبیری متذکر شد: در گذشته وزارت بهداشت پزشک محور بوده اما امروزه با سرکار آمدن وزیر غیر پزشک  امیدواریم به همه حوزه و مشکلات رسیدگی  شود.

 

دبیر انجمن جراحی ناحیه فک و صورت با اشاره به اینکه رشته جراحی فک و صورت بیش از ۸۰ سال در این کشور فعالیت می‌کند، ادامه داد: کسانی که می‌خواهند وارد مقوله درمان شوند باید آموزش‌های لازم را در حوزه دندان‌پزشکی دیده باشند.

 

وی افزود: تعرفه دستمزد پزشکان متناسب با تورم نیست و علی‌رغم نوسانات قیمت‌ها به نوعی دستمزد پزشکان افزایش محسوسی نداشته است.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------