اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کبد چرب

۲۰ تا ۳۰ درصد ایرانی ها کبد چرب دارند

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: میزان شیوع کبد چرب در دنیا حدود ۲۵ درصد و در ایران نیز حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد…


«سرطان»؛ سهم کودکان متولد شده از آی‌وی‌اف اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,سرطان
نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها حاکی از‌ آن است، نوزادان متولد شده از آی‌وی‌اف دوبرابر بیش از سایر نوزادان ممکن است دچار سرطان شوند. 

به گزارش فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها حاکی از‌ آن است، نوزادان متولد شده از آی‌وی‌اف دوبرابر بیش از سایر نوزادان ممکن است دچار سرطان شوند.

 

در این پژوهش بیش از یک میلیون کودک دانمارکی مورد بررسی قرار گرفتند و در نهایت مشخص شد، این دسته از نوزادان به میزان قابل توجهی در معرض سرطان هستند. 

 

پژوهش‌های قبلی بیانگر آن بود، زنان ناباروری که یک یا چند بار IVF را امتحان کرده اند، به احتمال چهار برابر بیشتر در خطر ابتلا به سرطان تخمدان قرار می‌گیرند.

 

به گفته دانشمندان دانمارکی آی‌وی‌اف ریسک ابتلا به سرطان را در کودکان بیش از 25 درصد افزایش می‌دهد و گاهی تبعات جبران‌ناپذیری برای سلامت کودک در پی دارد. 

 

پژوهشگران این واقعیت را مطرح می‌کنند که انجماد و مواد شیمیایی مورد استفاده در فرایند آی‌وی‌اف می‌توانند در ایجاد تغییرات ژنتیکی که بعداً منجر به سرطان می‌شوند، نقش داشته باشند.

 

کارشناسان می‌گویند ریسک ابتلا به سرطان در مقیاس کلی اندک است و نباید زوج‌های نابارور را نگران کرد. 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------