مرگ مشکوک در میانکاله اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,تالاب میانکاله
تلف شدن چند هزار پرنده مهاجر در تالاب میانکاله گمانه هایی را قوت بخشیده است

مدیرکل دفتر مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست ضمن اشاره به تلف شدن حدود ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ قطعه پرنده مهاجر در میانکاله گفت:   یک گروه پرنده‌شناسی از سازمان محیط زیست به منطقه اعزام شده است و علت تلف شدن پرندگان به‌زودی مشخص می‌شود.

 

شهاب الدین منتظمی درباره علت تلف شدن پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله به ایسنا اظهار کرد: بر اساس آخرین آزمایش هایی که سازمان دام پزشکی انجام داده است بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و نیوکاسل منتفی است و در نمونه‌های تلفات دو روز گذشته این موضوع رد شده است.

 

اکنون کانون تلفات دیگری در میانکاله مشاهده شده که باید آزمایش های لازم روی نمونه‌های آن منطقه نیز انجام شود. وی تصریح کرد:   یک گروه پرنده‌شناسی از سازمان محیط زیست به منطقه رفته‌اند و ما منتظر هستیم که نتیجه آزمایش ها به ما اعلام شود. درعین حال احتمال عمدی بودن این اتفاق توسط شکارچیان غیرمجاز وجود دارد چنان‌چه حر منصوری عبدالملکی، دیده‌بان تالاب میانکاله به شهروند گفته است: اواخر دهه ٧٠ اتفاقی مشابه در مازندران رخ داد  محیط ‌زیست صیدهای شکارچیان غیرمجاز را از آن‌ها گرفته بود و شکارچیان به تلافی چند ١٠ لیتر سم آفت‌کش مرکبات را داخل تالاب ریختند که چند صد‌هزار پرنده مردند و تالاب تا ماه‌ها بوی تعفن می‌داد.

 

خراسان  

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------