علوی: مردم قرنطینه خانگی را جدی بگیرند اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,علوی
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که اگر همکاری و هماهنگی بین دولت و مردم برای مقابله با ویروس کرونا نباشد، وضعیت بحرانی تر خواهد شد. 

سید احسن علوی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به ضرورت توجه مردم به توصیه‌های بهداشتی و ماندن در خانه، بیان کرد: مردم باید به صورت قاطعانه به دستورالعمل های پزشکی عمل کنند و موضوع قرنطینه خانگی را جدی بگیرند؛ چرا که این ویروس  سلامت و حیات مردم را تهدید می کند. در چین که این ویروس بسیار گسترده‌تر بود توانستند با همکاری  مردم و هماهنگی ایجاد شده بین دولت و مردم آن را کنترل کنند.

 

وی اظهار کرد: اگر همکاری و هماهنگی بین دولت و مردم نباشد وضعیت بحرانی‌تر خواهد شد. دولت نیز باید برای کنترل این بیماری برنامه اساسی داشته باشد. در کره جنوبی هر کسی که از قرنطینه خانگی بیرون بیاید باید دو هزار 500 دلار جریمه بپردازد. در خود چین نیز موضوع قرنطینه خانگی با جدیت دنبال می شود.

 

نماینده مردم سنندج در مجلس تصریح کرد: باید برنامه های قاطعانه‌ای برای کنترل این ویروس و پیشگیری از شیوع بیشتر آن اجرا شود. در 163 سال پیش زمانی که وبا رواج پیدا کرده بود حدود یک سوم مردم تهران جان باختند؛ چرا که می گفتند مرگ دست خداست و توصیه های بهداشتی را جدی نمی گرفتند. مردم باید موضوع قرنطینه خانگی و کاهش ترددهای غیر ضروری را جدی بگیرند.

 

وی در ادامه تاکید کرد: زمانی که نمازهای جمعه که یک مراسم عبادی و سیاسی است لغو می‌شود و مدارس و دانشگاه‌ها و اجتماعات زیادی تعطیل می شود، هدف کاهش ترددهای دورن شهری و برون شهری و کنترل شیوع این ویروس است. ترافیک در جاده های منتهی به شمال کشور در شرایط کنونی جای تعجب دارد. این بیماری همانند جنگ تن به تن است و مردم باید حداقل 10 روز به خود سخت گرفته و در خانه‌های خود بمانند.

 

علوی در ادامه با اشاره به ضرورت مشارکت مردم برای مقابله با ویروس کرونا، تصریح کرد: این مسئله موضوعی نیست که دولت به تنهایی بتواند با آن مقابله کند، بلکه مشارکت مردم و همکاری آنان الزامی است. باید دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا در اولویت آحاد جامعه باشد. ما از نظر تخت بیمارستانی و امکانات بهداشتی نیز از کشورهای نظیر ژاپن و کره و حتی ترکیه عقب تر هستیم. شیوع گسترده این ویروس می تواند تهدید جدی برای سلامت آحاد جامعه باشد. باید با انجام اقدامات پیشگیرانه این تهدید را به حداقل برسانیم.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------