تشدید علائم کرونا با مصرف «ایبوپروفن» اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,ایبوپروفن

 

 به گزارش فارس به نقل از دیلی میل، اولیویه وران، وزیر بهداشت فرانسه اخطار داد:مصرف ایبوپروفن و دیگر ضد التهاب های بدون نسخه امکان دارد علائم ویروس کرونا (corona) را تشدید کند.

 

ایبوپروفن که با نام های تجاری ادویل و نوروفن هم در بازار عرض می شود از دسته داروی های ضدالتهاب غیراستروئیدی است که به گفته وزیر بهداشت فرانسه سبب تشدید اثر عفونت در بدن و سخت تر شدن روند درمان می شود.

 

با این حال، مقامات بهداشتی این قرص را بطور گسترده ای برای کاهش درد و تب سفارش می کنند؛ بعضی طبیبان هشدار میدهند که اثرات ضد التهابی باعث تقلیل واکنش بدن می شود.

 

اولیویه وران مدعی شد که داروهای بدون نسخه که به گفته برخی از سازمان های بهداشتی میتواند به مبارزه با علائم کرونا کمک کند، امکان دارد سبب تشدید عفونت شود.

 

ایبوپروفن بطور گسترده ای برای تسکین درد و همینطور تقلیل تب و درد ناشی از سرما خوردگی و آنفولانزا مورد استفاده قرار می گیرد.

 

با این حال، برخی پزشکان هشدار می دهند که اثرات ضد التهابی امکان دارد واکنش بدن به عفونت را تقلیل داده و سبب کند شدن بهبودی شود.

 

آن ها همچنین ممکن است فرایندی را در بدن ایجاد کنند که منجر به سینه پهلو شود، نتیجه شدید COVID- 19 که میتواند منجر به مرگ شود.

 

بهداشت عمومی انگلیس اعتراف کرد که فعلا اطلاعات کافی در خصوص مصرف ایبوپروفن و COVID- 19 وجود ندارد.

 

مصرف بدون نسخه داروهای خانواده ایبوپروفن مثل ادولیم از نیمه ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی در فرانسه ممنوع شده است.

 

ویروس کرونا (corona) دست کم ۱۷۰ هزار نفر در سرتاسر جهان را آلوده کرد و آمار تلفات هم بطور مستمر رو به فزونی است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------