تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا از ۱۰۰ هزار نفر گذشت اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کرونا
مبتلایان به ویروس جدید کرونا در ایالات متحده آمریکا تا عصر جمعه به یکصد هزار و ۳۹۲ نفر رسید.

به گزارش مهر به نقل از یورونیوز، تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در آمریکا به بیش از ۱۰۰ هزار نفر رسیده است.

 

منابع بهداشتی آمریکا اعلام کردند که در روز جمعه ۱۴۹۵۷ نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که با احتساب آن، تعداد کل مبتلایان به ۱۰۰۳۹۲ نفر و تعداد قربانیان نیز ۱۵۴۳ نفر افزایش یافته است.

 

لوئیزیانا، کانون بعدی شیوع ویروس کرونا در آمریکا

مقامات ایالت لوئیزیانای آمریکا در تقلا برای دریافت کمک مالی از دولت فدرال جهت مقابله با شیوع ویروس همه گیر «کووید-۱۹»، از اِتمام دستگاههای تنفسی و تختهای بیمارستانی تا هفته آینده خبر دادند.

 

به گزارش مهر به نقل از الجزیره، در شرایطی که شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا موسوم به «کووید- ۱۹» در آمریکا روز جمعه از مرز یکصدهزار تن گذشت، ایالت لوئیزیانا به عنوان کانون جدید شیوع این بیماری در خاک آمریکا قلمداد می‌شود.

 

بنا بر گزارشها، مقامات ایالت لوئیزیانا از افزایش شمار بیماران بستری شده و کمبود تجهیزات، کارکنان و تختهای بیمارستانی خبر می‌دهند.

 

طبق اعلام سازمان بهداشت لوئیزیانا تاکنون نتیجه آزمایش کرونای بیش از ۲۳۰۰ تن در این ایالت مثبت اعلام شد و ۱۱۹ تن نیز جان باختند. از سوی دیگر، بیش از ۷۰۰ نفر در این ایالت جنوبی آمریکا در بیمارستان بستری شده که حدود ۳۰۰ نفر از آنها به دستگاه‌های تنفسی متصل هستند.

 

یک مقام سابق سازمان بهداشت ایالت لوئیزیانا گفت که چنانچه تجهیزات پزشکی همچون دستگاه‌های تنفسی و تجهیزات محافظ هرچه سریع‌تر تأمین نشود، این ایالت به زودی با کمبود شدید این تجهیزات روبرو خواهد شد.

 

در همین ارتباط، «جان بل ادواردز» فرماندار لوئیزیانا با وضع تدابیری جهت رعایت فاصله گذاری اجتماعی از جمله دستور «در خانه ماندن» از شهروندان این ایالت خواست تا عبور و مرور خود را تنها به موارد ضروری همچون خرید از فروشگاه‌های مواد غذایی و یا ویزیت پزشک محدود نمایند.

 

گفتنی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه با ملزم کردن شرکت جنرال موتورز به تولید دستگاه‌های تنفسی، از تولید بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه تنفسی ظرف ۱۰۰ روز آینده خبر داد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------