بیش از ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار مبتلا به کووید ۱۹ در جهان اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کووید ۱۹
همه گیری بیماری کووید-۱۹ همچنان در جهان ادامه دارد و کشورها با اتخاذ تدابیری همچون بستن مرزها، تمدیدِ محدودیت‌های تردد و حفظ فاصله گذاری اجتماعی در تلاش برای مهار این بیماری هستند. 

به گزارش ایسنا، کروناویروس جدید که عامل بروز بیماری کووید-۱۹ است در حال حاضر به ۲۱۰ کشور و منطقه از سراسر جهان گسترش پیدا کرده است.

 

تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان دو میلیون و ۲۵۱ هزار و ۸۱۷ نفر است که ۱۵۴ هزار و ۳۱۱ نفر از آن‌ها جان باخته و ۵۷۴ هزار و ۳۹۸ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

 

ایالات متحده آمریکا با ۷۱۰ هزار و ۲۷۲ مورد ابتلا و ۳۷ هزار و ۱۷۵ قربانی در صدر فهرست مبتلایان و قربانیان جهانی قرار گرفته است. ۶۳ هزار و ۵۱۰ نفر از مبتلایان این کشور نیز بهبود یافته‌اند.

 

اسپانیا با افزایش شمار مبتلایان و ثبت ۱۹۰ هزار و ۸۳۹ مورد در رتبه دوم فهرست مبتلایان جهانی کرونا قرار گرفته است. تاکنون ۲۰ هزار و دو نفر از مبتلایان این کشور جان خود را از دست داده و ۷۴ هزار و ۷۹۷ نفر بهبود یافته‌اند.

 

ایتالیا نیز ۱۷۲ هزار و ۴۳۴ مورد ابتلا را به ثبت رسانده که از این میان ۲۲ هزار و ۷۴۵ نفر جان خود را از دست داده و ۴۲ هزار و ۷۲۷ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

 

فرانسه نیز شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ را ۱۴۷ هزار و ۹۶۹ نفر اعلام کرده است. از این میان تاکنون ۱۸ هزار و ۶۸۱ نفر جان باخته و ۳۴ هزار و ۴۲۰ نفر بهبود یافته‌اند.

 

همچنین آلمان تاکنون ابتلای ۱۴۱ هزار و ۳۹۷ نفر را به کروناویروس جدید گزارش کرده است که از این میان ۴۳۵۲ نفر جان خود را از دست داده و ۸۳ هزار و ۱۱۴ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

 

انگلیس نیز با افزایش شمار مبتلایان جدید به کووید-۱۹ در فهرست جهانی مبتلایان به کروناویروس جدید پیش از چین قرار گرفته است. این کشور تاکنون ابتلای ۱۰۸ هزار و ۶۹۲ نفر را به این بیماری تایید کرده است که از این میان ۱۴ هزار و ۵۷۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند. شمار بهبودیافتگان این کشور اعلام نشده است.

 

چین که اعلام کرده شیوع کروناویروس را تا حد زیادی کنترل کرده تاکنون ۸۲ هزار و ۷۱۹ مورد ابتلا به کووید-۱۹ را گزارش کرده و تعداد قربانیان این بیماری در این کشور به ۴۶۳۲ نفر رسیده است. همچنین تاکنون ۷۷ هزار و ۲۹ نفر از بیماران در این کشور بهبود یافته‌اند.

 

در ایران نیز تاکنون ابتلای ۷۹ هزار و ۴۹۴ نفر تایید شده است که از این میان ۴۹۵۸ نفر جان خود را از دست داده و ۵۴ هزار و ۶۴ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

 

ترکیه هم که پس از ایران بیشترین شمار مبتلایان را به خود اختصاص داده است، تاکنون ابتلای ۷۸ هزار و ۵۴۶ نفر را به بیماری کووید-۱۹ اعلام کرده که از این میان ۱۷۶۹ نفر جان باخته و ۸۶۳۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

 

بنا بر آمارهای سایت "ورلداُمتر"، همچنین بلژیک با ۳۶ هزار و ۱۳۸ مبتلا و ۵۱۶۳ قربانی، برزیل با ۳۴ هزار و ۲۲۱ مبتلا و ۲۱۷۱ قربانی، روسیه با ۳۲ هزار و هشت مبتلا و ۲۷۳ قربانی، کانادا با ۳۱ هزار و ۹۲۷ مبتلا و ۱۳۱۰ قربانی، هلند با ۳۰ هزار و ۴۴۹ مبتلا و ۳۴۵۹ قربانی از دیگر کشورها با میزان شیوع گسترده محسوب می‌شوند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------