پیک سوم کرونا با پاییز می‌آید/ به فکر واکسن آنفلوآنزا باشید اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,واکسن آنفلوآنزا
.پیک سوم کرونا با پاییز می‌آید/ به فکر واکسن آنفلوآنزا باشیدرئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با تأکید بر لزوم تامین واکسن آنفولانزا برای فصل پاییز گفت: اقدامات مربوط به پزشکی از راه دور و غربالگری مجازی را باید شروع کنیم.

 به گزارش ایسنا، دکتر حسین کریم روز یکشنبه ۱۲ مرداد در نشست ستاد مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی البرز، گفت: مدیریت تولید و نظارت و کیفیت ماسک و مواد ضدعفونی کننده باید با هماهنگی استانداری باشد و کمیته‌های ویژه‌ای در این خصوص تشکیل و جلسات آن به صورت مستمر برگزار شود تا مدیریت دقیقی صورت گیرد.

 

وی تاکید کرد: معاونت غذا و دارو ذخیره کافی از داروهای مورد نیاز کرونا و لوازم حفاظت فردی را تامین و تدابیر لازم برای تامین واکسن آنفلوآنزا در فصل پاییز با ظرفیت بالا اتخاذ شود .

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز افزود: راه اندازی آزمایشگاه مولکولی در معاونت بهداشتی کار بسیار بزرگی بود و می‌توان تمام موارد غربالگری سرپایی را به صورت تجمیع شده در آن مرکز انجام داد .

 

وی تاکید کرد: فعالیت بسیج محله محور در مناطقی که در شرایط قرمز کرونا قرار دارند بسیار مهم است و باید به صورت کاملا سازماندهی شده گروه‌های جهادی را هدایت کرد.

 

کریم خاطر نشان کرد با توجه به این که ممکن است پیک سوم کرونا را در فصل پاییز داشته باشیم باید فعالیت‌های تله مدیسین ( پزشکی از راه دور ) را پایه گذاری و غربالگری مجازی را شروع کنیم .

 

وی با بیان اینکه نیاز است یک طرح تحقیقاتی جهت بررسی شیوع مجدد کرونا در دانشگاه علوم پزشکی انجام شود خاطر نشان کرد: مسئله مهم مقایسه دو پیک کرونا با یکدیگر است و باید کل پارامترها در دو پیک مقایسه شود .

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی