اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,انتقال کرونا از دود

احتمال ابتلا به کرونا از طریق مصرف سیگار و قلیان

افرادی که مواد دودی، چون سیگار، قلیان و مخدر‌های مختلف مصرف می‌کنند بیشتر گرفتار کرونا می‌شوند. به گزارش باشگاه خبرنگاران،…


تاریخ عرضه و قیمت واکسن کرونای ساخت چین معلوم شد اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, واکسن کرونا
یکی از مقامات شرکت داروسازی سینوفارم، زمان عرضه واکسن کرونای این شرکت چینی و حدود قیمت آن را اعلام کرد. 

به گزارش فارس به نقل از دیلی‌میل، واکسن ضد کرونای شرکت داروی سازی سینوفارم چین تا پایان سال جاری میلادی آماده عرضه به بازار خواهد بود.

 

یکی از مقامات شرکت داروسازی سینوفارم اعلام کرد: واکسن کووید ۱۹ که تا پایان سال جاری آماده استفاده خواهد بود، هزینه‌ای کمتر از ۱۴۰ دلار خواهد داشت و با فاصله ۲۸ روز در دو دوز مصرف خواهد شد.

 

براساس شواهد موجود، واکسن بالقوه چین علیه ویروس کرونا باعث تولید آنتی‌بادی در کارآزمایی‌های بالینی شده است.

 

به گفته محققان، کاندید واکسن کروناویروس که توسط یک گروه از گروه داروسازی دولتی چین ساخته شده ایمن بوده و پاسخ‌های ایمنی مبتنی بر آنتی بادی را در آزمایشات اولیه و اواسط مرحله ایجاد می‌کند.

 

سینوفارم در حال آزمایش واکسن خود در امارات متحده عربی با حدود ۱۵ هزار داوطلب است؛ این مرحله سومین مرحله آزمایش بالینی واکسن این شرکت است. 

 

وال استریت ژورنال گزارش داد، این شرکت دولتی به عنوان بخشی از برنامه کارآزمایی بالینی خود، واکسن را به پاکستان نیز عرضه می‌کند.

 

براساس مقاله‌ای که روز پنجشنبه در ژورنال انجمن پزشکی آمریکا (JAMA) توسط دانشمندان شرکت سینوفارم منتشر شده، واکسن مذکور عوارض جانبی جدی نداشته است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------