اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,انتقال کرونا از دود

احتمال ابتلا به کرونا از طریق مصرف سیگار و قلیان

افرادی که مواد دودی، چون سیگار، قلیان و مخدر‌های مختلف مصرف می‌کنند بیشتر گرفتار کرونا می‌شوند. به گزارش باشگاه خبرنگاران،…


نجات جان بیماران کووید ۱۹ از حمله قلبی دشوار است اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, کووید
مطالعه جدید نشان می دهد افرادی که به دلیل ابتلا به نوع شدید بیماری کووید ۱۹ دچار ایست قلبی می شوند با احتمال کم زنده ماندن روبرو هستند. 

به گزارش مهر، محققان دانشگاه واشنگتن در گزارش خود در مورد ۵۴ بیمار در بیمارستان میشیگان که به دلیل ابتلاء به کووید ۱۹ بستری شده و سپس در طول بیماری شأن، دچار حمله قلبی شده بودند اعلام کردند که هیچ یک از این بیماران زنده نماندند.

 

دکتر «راندال کورتیس»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «من معتقد نیستم که همواره حمله قلبی همراه با بیماری کووید ۱۹ می‌تواند مرگبار باشد. اما می‌توان گفت در همزمانی ایست قلبی و بیماری کووید ۱۹، احتمال احیای قلب بسیار کم است.»

 

وی در ادامه می‌افزاید: «پزشکان قبل از این مطالعه هم فکر می‌کردند که نجات جان بیماران کووید ۱۹ که دچار ایست قلبی می‌شوند دشوار است.»

 

به گفته کورتیس، «این نوع موارد در سایر بیماری‌های شدید ریوی شایع است، این مشکل نه به خاطر قلب، بلکه از ریه‌ها است که اجازه نمی‌دهد اکسیژن کافی به قلب برسد.»

 

محققان تاکید دارند که بیماران قلبی باید به شدت از خود در برابر ابتلاء به کووید ۱۹ مراقبت نمایند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------