X

تولید دستگاه کنترل از راه دور برای کاهش قند خون دیابتی‌ها اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, قند خون
محققان دانشگاه آیووا از تولید دستگاهی خبر داده اند که در قالب یک ابزار کنترل از راه دور برای مدیریت بیماری دیابت و کنترل سطح قند خون عمل می‌کند. 

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، این دستگاه کنترل از راه دور از میدان الکترومغناطیسی برای کاهش سطح قند خون و ارتقای توان واکنش بدن به انسولین استفاده می‌کند.

 

تلاش برای تولید دستگاه کنترل از راه دور برای مدیریت بیماری دیابت ایده تازه ای نیست و به سال ۲۰۱۴ باز می گردد. اما تولید یک دستگاه مؤثر بدین منظور تا به حال ممکن نشده بود. میدان الکترومغناطیسی دستگاه جدید با عبور از بافت‌ها و غشای مختلف بدن، ژن‌هایی را فعال‌تر می‌کند که می‌توانند میزان قند خون را پایین‌تر بیاورند.

 

این دستگاه با موفقیت بر روی موش‌ها آزمایش شده و توانسته میزان قند خون آنها را کاهش دهد. محققان امیدوارند دستگاه یادشده بعد از تکمیل بررسی‌ها و آزمایش‌ها در آینده بر روی انسان‌ها نیز قابل استفاده باشد. آنها می‌گویند برخی مولکول‌های درون بدن انسان مانند آنتن‌های باریک مغناطیسی عمل می‌کنند و در برابر میدان‌های مغناطیسی فعال می‌شوند. تعدادی از این مولکول‌ها اکسیدکننده هایی هستند که بر روی متابولیسم بدن و رفتار الکترون‌ها تأثیر می‌گذارند و از آنها می‌توان برای کاهش قند خون بدن استفاده کرد.

 

یکی از این مولکول‌ها که در بدن افراد مبتلا به دیابت تأثیرگذار است، سوپراکسید نام دارد. مولکول یادشده به خوبی تحت تأثیر میدان‌های مغناطیسی قرار می‌گیرد و واکنش بدن در برابر انسولین را بهبود بخشیده و از همین طریق سطح قند خون را پایین می‌آورد. پژوهشگران امیدوارند این دستگاه در آینده نزدیک بر روی انسان هم قابل استفاده شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------