X

برای مقابله با کرونا مسواک بزنید اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, کرونا
استاد دندان پزشکی بریتانیا از دانشگاه بریستول بیان کرد که مسواک زدن قبل از خروج از خانه می‌تواند به دفع کرونا کمک کند. 

به گزارش ایران آنلاین به نقل از هلث، پروفسور «مارتین ادی» می‌گوید خمیر دندان دارای مواد شیمیایی ضد باکتری است که می‌تواند ذرات ویروس را از دهان پاک کند به همین دلیل دولت باید مردم را تشویق کند روزانه حداقل دو بار دندان‌های خود را مسواک بزنند.

 

به عقیده این پزشک خمیر دندان تقریبا دارای همان مواد شیمیایی است که ژل‌های ضد باکتری دست دارا هستند از این رو این کار می‌تواند میزان واگیردار بودن ویروس کرونا از فردی به فرد دیگر را کاهش دهد و زنجیره ابتلا را کوچکتر کند.

 

به عقیده این پزشک هر زمان که قصد دارید از خانه خارج شوید مسواک بزنید مثلا قبل از ورزش صبحگاهی یا خرید از فروشگاه، زیرا این کار می‌تواند عملکرد ضد میکروبی خمیر دندان در دهان را حفظ کرده و مدت ۳ الی ۵ ساعت ادامه دهد.

 

این توصیه در حالی مطرح شده که پزشکان آلمانی نیز تاکید کرده بودند دهان شویه می‌تواند با انتقال ویروس کرونا مبارزه کند. این محققان با انجام آزمایش ۸ نوع دهان شویه با ذرات ویروس کرونا و مخلوط کردن دهان شویه سعی داشتند تا تاثیر دهان شویه را روی ویروس مورد بررسی قرار دهند. این محققان دهان شویه را ماده‌‌ای بسیار تاثیرگذار عنوان کردند و گفتند دهان شویه می‌تواند پس از ۳ ثانیه ویروس را نابود کند.

 

دکتر مایستر در این باره گفت: قرقره دهان شویه نمی‌تواند تکثیر ویروس در سلول را مانع شود اما می‌تواند بار پتانسیلی ویروس کرونا را که بیشترین پتانسیل آلودگی را در دهان و گلو بوجود می‌آورد به شدت کاهش دهد. با این وجود محققان لیمای پرو دهان شویه را برای محافظت در برابر ویروس کرونا همچنان توصیه می‌کنند.

 

تاکنون روشن شده که میزان دوز ویروسی که وارد بدن فرد می‌شود می‌تواند خطر و شدت بیماری را تعیین کند. اما پروفسور «ادی» در نامه‌‌ای به سازمان دندان پزشکی بریتانیا اعلام کرد که مسواک زدن رویکرد پیشگیرانه‌‌ای برای این بیماری خواهد بود حتی اگر میزان ویروس ورودی به بدن زیاد باشد خمیر دندان می‌تواند با مواد شیمیایی خود محدوده دهان و گلو را پاکسازی کند.

 

آرزوکیهان

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------