خدمات مسافرتی و گردشگری,آژانس مسافرتیX

آنتی بادی لاما سلاحی قوی در مقابله با کووید ۱۹ اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,
محققان عنوان می کنند آنتی بادی قدرتمند کروناویروس به دست آمده از لاما می تواند به صورت داروی استنشاقی در پیشگیری و درمان کووید ۱۹ استفاده شود. 

به گزارش مهر، آنتی بادی ویژه لاما موسوم به نانوبادی به مراتب کوچک‌تر از آنتی بادی انسانی است و در خنثی سازی کروناویروس به مراتب مؤثرتر است.

 

محققان دانشگاه پیتزبرگ آمریکا، لاما را به کروناویروس آلوده کردند و پس از حدود دو ماه سیستم ایمنی بدن حیوان نانوبادی های علیه ویروس تولید کرد.

 

«یی شیء»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «ما نانوبادی های در خون این حیوان شناسایی کردیم که رابطه قوی ای با کروناویروس دارد.»

 

سپس محققان نانوبادی ها را در معرض کروناویروس زنده قرار دادند و دریافتند این نانوبادی می‌تواند ویروس را در میلیون‌ها سلول آلوده به عفونت خنثی سازد.

 

محققان معتقدند این نانوبادی ها از مؤثرترین نوع انتی بادی درمانی برای کروناویروس بوده و صدها هزار بار مؤثرتر از آنتی بادی‌های انسانی است.

 

به گفته محققان، این نانوبادی می‌تواند به صورت استنشاقی استفاده شود و به طورمستقیم وارد ریه‌ها شود. از آنجائیکه کروناویروس یک ویروس تنفسی است، نانوبادی می‌تواند آن را در سیستم تنفسی پیدا کرده و به آن بچسبد و مانع از آسیب این ویروس به ریه‌ها شود.

 

محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه تاکید دارند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------