تشخیص احتمال ابتلا به آلزایمر با آزمایش خون اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, آلزایمر
 محققان سوئدی موفق به شناسایی موارد خفیف از دست رفتن حافظه با انجام آزمایش خون شده‌اند. آنها می‌گویند مشکلات این چنینی می‌تواند منجر به آلزایمر نیز بشود. 

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، شناسایی آلزایمر با استفاده از آزمایش خون پدیده تازه ای نیست. اما پژوهشگران برای اولین بار از آزمایش خون برای تشخیص موارد خفیف از دست رفتن حافظه استفاده کرده‌اند.

 

محققان می‌گویند اگر آزمایش‌های یادشده نشان دهد که حافظه افراد در حال آسیب دیدن است، می‌توان نتیجه گرفت که آنان ظرف دو تا چهار سال آینده به آلزایمر مبتلا خواهند شد.

 

علیرغم همه تلاش‌های انجام شده، شناسایی آلزایمر در مراحل اولیه و قابل درمان هنوز کار ساده ای نیست و کشف این بیماری تنها زمانی ممکن می‌شود که نشانه‌های آن یعنی فراموشی در افراد ظاهر شده باشد. از سوی دیگر روش‌های دقیق‌تر تشخیص آلزایمر یعنی اسکن‌های مغزی و نمونه برداری از مغز هم بسیار وقت گیر، دردناک و پرهزینه هستند. در این میان آزمایش خون یک روش جایگزین سریع، کم هزینه و بدون درد است.

 

با انجام این آزمایش خون می‌توان پروتئین‌های سمی عامل آلزایمر را در خون یافت و از میزان آسیب واردشده به مغز مطلع شد. با تکرار این آزمایش همچنین می‌توان از میزان پیشرفت آلزایمر هم مطلع شد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------