X

اخبار پزشکی


کووید۱۹,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

۲۸۶ فوتی جدید کرونا در کشور / شمار قربانیان از ۷۷هزار نفر گذشت

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، طی ۲۴ ساعت گذشته در کشور ۲۸۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و به این ترتیب شمار…

واکسن آکسفورد احتمالا در مقابل شاخه جدید کرونا مقاوم است اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,واکسن آکسفورد
مدیر ارشد اجرایی آسترازنکا معتقد است واکسن کووید١٩ که با همکاری دانشگاه آکسفورد توسعه داده شده در مقابل شاخه جدید ویروس کرونا نیز مقاوم است. 

به گزارش مهر به نقل از بیزینس اینسایدر، پاسکال سوریوت مدیر ارشد اجرایی شرکت آسترازنکا در مصاحبه ای گفت: به اعتقاد ما واکسنی که با همکاری دانشگاه آکسفورد توسعه داده ایم  احتمالا در مقابل شاخه جدید ویروس کرونا نیز کارآمد است. اما در این باره مطمئن نیستیم، بنابراین آن را بررسی و آزمایش خواهیم کرد.

 

پیش بینی می شود مقامات انگلیس در هفته جاری این واکسن را تایید کنند.  آنها در حال حاضر مشغول بررسی اطلاعات نهایی آزمایش بالینی واکسن مذکور هستند. پیش بینی می شود این واکسن روز پنج شنبه تایید شود.

 

این در حالی است که نتایج جزیی نشان می دهد تاثیرگذاری واکسن کووید١٩ دانشگاه آکسفورد و آسترازنکا در اجتناب از ابتلا به این بیماری ٧٠ درصد است.

 

شاخه جدید ویروس کرونا که در انگلیس رصد شده دارای٢٣ تغییر است و قابلیت انتقال آن نیز ٧٠ درصد بیش از شاخه های قبلی است.  دومین جهش ویروس مذکور نیز در آفریقای جنوبی کشف شده است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------