X

اخبار پزشکی


استفاده از زنبور به عنوان تست کرونا،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

استفاده از زنبور به عنوان تست کرونا

محققان یک استارتاپ هلندی به نام "InsectSense" و محققان دانشگاه و پژوهشگاه واخِنینگِن(Wageningen) از روشی غیرمعمول برای تشخیص…

زنگ های هشدار کرونایی برای ۳ شهر گیلان به صدا درآمده است اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کرونا
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه سه شهرستان ماسال، لنگرود و رودسر در وضعیت هشدار قرار دارند، گفت: شهروندان باید دستور العمل ها را رعایت کنند.

آبتین حیدرزاده در گفتگو با مهر با بیان اینکه سه شهر لنگرود، رودسر و ماسال شهرهای پر خطر گیلان از نظر شیوع بیماری کرونا هستند، اظهار کرد: چند روزی است شیب منحنی مبتلایان در این سه شهر رو به افزایش است.

 

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر اینکه نگران وضعیت شهرهایی هستیم که از زرد به وضعیت قرمز کرونایی برسند، افزود: با توجه به جمعیت اندک شهرهای استان گیلان با یکی دو بستری رنگ وضعیت کرونایی شهرها تغییر می‌کند.

 

وی با اشاره به تمهیدات ویژه پزشکی در سه شهر پر خطر گیلان، گفت: نمونه گیری و تست سریع و رایگان در این شهرها افزایش یافته که با مثبت شدن تست کرونا شهروندان اقدامات ویژه در دستور کار قرار گیرد.

 

حیدرزاده با تاکید بر اینکه افرادی که تمایل به نمونه گیری دارند می‌توانند با ارتباط با سامانه ۴۰۳۰ و یا ورود به سامانه مندرج در سایت دانشگاه گیلان مراجعه کنند، افزود: برای تشخیص وضعیت افراد و نمونه گیری هیچ گونه هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.

 

وی با بیان اینکه نزدیک به ۴۷۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند، تصریح کرد: این تعداد در مقایسه با یک ماه گیلان در وضعیت بهتری قرار گرفته است.

 

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر اینکه آمار مبتلایان در گیلان در یک شرایط ثابت باید به زیر صد نفر برسد، اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۲ بیمار کرونایی جدید در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند که ۱۸ نفر در شرایط نامساعد این بیماری قرار داشته و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند.

 

حیدر زاده از شهروندان خواست با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کمک کادر درمان جهت مهار بیماری کرونا بپردازند، افزود: بیش از صد نفر از بیماران کرونایی گیلان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری اند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------