X

قرنطینه اجباری مبتلایان به کرونای انگلیسی/ تست سریع کرونا به مطب پزشکان می‌آید اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کرونای انگلیسی
رییسی گفت: به زودی تست سریع کرونا در مطب پزشکان از افراد مشکوک گرفته می‌شود.

 به گزارش باشگاه خبرنگاران، علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، درباره شیوع کرونای انگلیسی در ایران و جهان اظهار کرد: بعد از یک سال از شیوع کرونا در جهان انتظار آن را داشتیم که ویروس جهش هایی پیدا کند و تاکنون نیز شاهد جهش هایی بودیم باید توجه داشت مهم این است که جهش ویروس در کدام بخش آن رخ می دهد.

 

وی ادامه داد: جهش هایی که در ویروس کرونای انگلیسی رخ داد باعث شد که میزان سرایت و کشندگی ویروس بالا برود همچنین در آفریقای جنوبی و ژاپن نیز شاهد جهش ویروس کرونا بودیم.

 

تمهیدات وزارت بهداشت برای پیشگیری از شیوع کرونای انگلیسی

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به تمهیدات وزارت بهداشت برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونای انگلیسی به صورت گسترده در کشور اظهار کرد: ما باید فرض را بر این بگذاریم که ویروس وارد کشور شده است و اکنون هم مواردی را در برخی استان‌ها مشاهده کرده‌ایم و در این زمینه اقدامات لازم صورت گرفته است.

 

وی ادامه داد: حفاظت از مرزها یکی از اقدامات اساسی است و به روسای دانشگاههای علوم پزشکی برای رصد و پیشگیری از ورود افراد آلوده توصیه های لازم را کرده‌ و دستورالعمل‌های بهداشتی برای حفاظت از مرزهای زمینی و دریایی و هوایی ابلاغ شده است.

 

شرط ورود مسافران خارجی به کشور

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: بر این اساس فردی که به کشور وارد می شود باید تست منفی کرونا داشته باشد همچنین اگر فرد از کشور اروپایی به ایران سفر کند در هنگام ورود به کشور در مبادی مرزی تست از او گرفته و توصیه می‌شود حتی اگر فرد تست منفی کرونا دارد ۱۴ روز در منزل قرنطینه شود.

 

رییسی ادامه داد: اقدام بعدی که برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونای انگلیسی در کشور صورت خواهد گرفت آن است که وقتی فرد کرونا مثبت شناسایی می کنیم باید تمام اقدامات به طور کامل برای او انجام شود و فرقی نمی کند که فرد به ویروس کرونای قبلی یا کرونای جهش یافته مبتلا است.

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: شناسایی زودرس بیماران مبتلا به کرونا؛ تست همه اطرافیان و از همه مهمتر اطمینان از ایزوله فرد مبتلا به عنوان سه اقدام اصلی مدنظر قرار دارد و حتی اگر فرد به ویروس کرونای انگلیسی مبتلا باشد باید این سه اقدام را به دقت انجام شود و ما در اجلاس روسای دانشگاههای علوم پزشکی تاکید کردیم تیم‌های طرح شهید سلیمانی برای بیماریابی فعال تر شوند و تست های سریع به میزان کافی در اختیار خواهد قرار در اختیار قرار خواهد گرفت.

 

تست سریع کرونا در مطب پزشکان گرفته می‌شود

رییسی از تست سریع کرونا در مطب های پزشکان خبر داد: از طرفی بخش خصوصی و مطب ها هم به چرخه شناسایی بیماران مبتلا به کرونا خواهند پیوست و پزشکان در مطب‌های خصوصی هم می‌توانند بیماریابی را انجام دهند و تستهای سریع کرونا در اختیار آنها قرار خواهد گرفت تا از فرد مشکوک تست گرفته شود و ضمن اقدام درمانی لازم از طریق پزشک با ثبت اطلاعات بیمار در سامانه الکترونیکی فرد به مراقبان سلامت متصل شود و تیم ها در ذیل طرح شهید سلیمانی از اطرافیان بیمار تست خواهند گرفت و فرد درصد و ردیابی خواهد شد.

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: هر فرد کرونا مثبت باید در قرنطینه بماند اما ما این قید را گذاشتیم که اگر فردی به کرونای انگلیسی مبتلا شده بود حتما باید در قرنطینه اجباری که وزارت بهداشت تعیین می کند مدت بیماری خود را سپری کند زیرا در این صورت کنترل بیماری راحت تر خواهد بود.

 

تست ١٨٧ نفر از اطرافیان فرد مبتلا به کرونای انگلیسی

رییسی از اقدامات صورت گرفته در قزوین که نخستین فوتی کرونا در آن منطقه ثبت شد، گفت: ١٨٧ نفر از افراد مرتبط با فرد کرونا مثبت در قزوین که با فرد فوت شده در ارتباط بودند تست شدند و چند نفری که تست کرونای مثبت داشتند مورد بررسی قرار خواهند گرفت تا تایید کرونای انگلیسی آنها با توالی ژنتیکی مشخص شود.

 

روستای فرد مبتلا به کرونای جهش یافته قرنطینه شده است

وی بیان کرد: قرنطینه روستای فرد مبتلا به کرونای انگلیسی صورت گرفته است و اقدامات درمانی اهالی این روستا در همان آبیک انجام خواهد شد برای آنکه خطر شیوع بیماری را کاهش دهیم و همکاران ما در حوزه بهداشت به این روستا سفر کردند و تست کرونا در محل از این ۱۸۷ نفر گرفته شد تا کسی از روستا خارج نشود.

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: باید توجه داشت که این ویروس در منطقه گردش پیدا کرده است و باید مراقبت های بیشتر صورت گیرد و تست ۴ نفر از خانواده فرد مبتلا به کرونای انگلیسی تستشان مثبت بوده است و نتیجه تست آنها امروز دوشنبه انجام می‌شود.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------