X

شیوع کرونای انگلیسی در منطقه جنوب غرب خوزستان تایید شد/تکمیل ظرفیت بیمارستان امیرالمومنین(ع) اهواز اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کرونای انگلیسی
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با تایید مشاهده کرونای انگلیسی در شهرستان‌های شادگان ، آبادان و خرمشهر گفت: این ویروس خطرناک با سرعت در منطقه جنوب غرب خوزستان در حال گسترش است. 

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان شکراله سلمان‌زاده چهارشنبه اظهار داشت: با توجه به سرعت بالای شیوع بیماری کووید ۱۹ در شهرستان شادگان در۲هفته گذشته و احتمال وجود ویروس کرونای انگلیسی تعدادی از نمونه های بیماران به مرکز انستیتو پاستور ایران ارسال شد و نتایج آزمایش پس از یک هفته نشان داد که این ویروس از نوع کرونای جهش یافته انگلیسی است که خطری جدی برای استان خوزستان و کشور محسوبمی‌شود.

 

وی افزود: مواردی از گونه جهش یافته این ویروس در نمونه‌های شهرهای آبادان و خرمشهر نیز مشاهده شده است که اگر شیوع بیشتری پیدا کند، شرایط بسیار پیچیده و دشوارتر از موج های قبلی کرونا خواهد بود.

 

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان از مردم خواست استفاده از ماسک را بیش از پیش جدی بگیرند و از حضور در میهمانی، تجمع و اماکن پرتردد پرهیز نمایند؛ زیرا سرعت انتقال ویروس کرونای انگلیسی به مراتب بیشتر از نمونه قبلی کرونا است.

 

وی ضمن هشدار این نکته که ویروس جدید علاوه بر سالمندان و میانسالان ، جوانان را نیز درگیر می کند، افزود: مبتلایان به این گونه جدید، علائمی مشابه ویروس قبلی دارند به این معنی که ویروس انگلیسی نیز با تب، سرفه، سردرد، بدن درد و اختلال گوارشی همراه است و تنها تفاوت آن سرعت سرایت و بیماری زایی آن است که بین ۴۰ تا ۷۰ درصد بیشتر از گونه قبلی است.

 

سلمان‌زاده همچنین اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۳ مورد جدید مثبت کرونا در منطقه جنوب غرب خوزستان شناسایی شد که شامل ۳۳ نفر در آبادان، ۳۲ نفر خرمشهر و ۹۸ نفر در شادگان می باشند که ابتلای آنها به کرونا قطعی گزارش شده است. از این تعداد ۱۴۵ نفر به صورت سرپایی درمان شدند. 

 

وی آمار کل موارد مثبت بستری در بیمارستان این منطقه را  ۱۶۹ نفر عنوان کرد.

 

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان همچنین گفت: خوشبختانه از دیروز تا امروز چهارشنبه مورد فوتی ناشی از کرونا در شهرستان های جنوب غرب خوزستان گزارش نشده است. 

به گفته فرمانده عملیات مقابله با کرونا در استان خوزستان ،طی ۲ هفته اخیر در فاصله زمانی نسبتا کوتاه، رشد تصاعدی آمار بیماران مبتلا به کرونا موجب خیز تند بیماری در این استان شده است.

 

فرهاد ابول نژادیان افزود:۱۰ شهر خوزستان وارد وضعیت قرمز کرونا شده اند و بیم آن می رود تعداد این شهرها افزایش یابد.

 

به گزارش ایرنا ۶۰۷ هزار نفر در شهرستان های آبادان، خرمشهر و شادگان زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی آبادان قرار دارند.

 

تکمیل ظرفیت بیمارستان امیرالمومنین(ع) اهواز / نگهداری بیماران در اورژانس 

ایسنا/خوزستان رئیس بیمارستان امیرالمومنین(ع) اهواز از تکمیل ظرفیت این بیمارستان در پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در پی حجم بالای مراجعه‌کنندگان در مدت چهار روز از آغاز پذیرش خبر داد.

 

دکتر محمد آرزومند در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به میزان بالای مراجعه بیماران مبتلا به کرونا به بیمارستان امیرالمومنین(ع) اظهار کرد: بیمارستان امیرالمومنین(ع) اهواز از روز شنبه با همه ظرفیت وارد چرخه کرونا شد و پس از سه چهار روز، ظرفیت بیمارستان تکمیل شده است.

 

وی افزود: در حال حاضر مجبور هستیم بیماران را در اورژانس نگهداری کنیم تا بین تخت‌ها، تختی افزوده شود.

 

رئیس بیمارستان امیرالمومنین(ع) اهواز تصریح کرد: قطعا زمانی که مازاد بر ظرفیت کار شود، کیفیت خدمات کاهش می‌یابد.

 

وی گفت: تعداد مراجعه‌کنندگان نسبت به پیک قبلی بسیار بالا است و اکثر بیماران به صورت خانوادگی درگیر شده‌اند که نشان می‌دهد قطعا در پی شرکت در دورهمی‌های خانوادگی، مبتلا شده‌اند.

 

آرزومند بیان کرد: در پیک جدید، درگیری ریه بیماران نسبت به پیک‌های قبل بیشتر است. سن مبتلایان نیز کاهش یافته است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی