ابتلا به سرماخوردگی عامل حفاظتی در مقابله با کووید ۱۹سرماخوردگی,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
یک مطالعه جدید نشان می دهد که سرماخوردگی عادی می تواند سیستم ایمنی بدن را فعال کند و نقش حفاظتی در مقابل کروناویروس داشته باشد. 

به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، محققان دانشگاه ییل آمریکا دریافتند ویروسی که به طور مکرر باعث سرماخوردگی می‌شود، یک پاسخ ایمنی ایجاد می‌کند که ممکن است از گسترش کروناویروس در همان بیمار جلوگیری کند.

 

نتایج نشان داد که ویروس‌های سرماخوردگی ممکن است یک نقطه شروع برای درمان بالقوه کووید ۱۹ باشد و بینش جدیدی در مورد نحوه تعامل ویروس‌ها ارائه می‌دهد.

 

به هر حال زمان بندی مهم است و محققان هشدار می‌دهند که چنین درمانی باید بلافاصله پس از آلوده شدن بیمار به ویروس استفاده شود.

 

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد سرماخوردگی می‌تواند سیستم ایمنی بدن را برای محافظت در برابر کووید ۱۹ تقویت کند.

 

علائم شایع سرماخوردگی شامل گلو درد، عطسه، سرفه و سردرد است.

 

علائم به طور معمول خفیف هستند و درمان‌های زیادی برای این ویروس وجود ندارد، به این معنی که افراد برای غلبه بر سرماخوردگی خود به سیستم ایمنی بدن خود اعتماد می‌کنند.

 

این پاسخ سیستم ایمنی شامل ژن‌های تحریک شده با اینترفرون است؛ مولکول‌های سیستم ایمنی بدن که در اوایل پاسخ بیماری درگیر می‌شوند تا از تکثیر ویروس جلوگیری کنند.

 

محققان ییل قبلاً دریافته بودند که چنین واکنش ایمنی ناشی از سرماخوردگی می‌تواند از افراد در برابر آنفولانزا محافظت کند، بنابراین آنها می‌خواستند به دنبال محافظت مشابه در برابر کووید ۱۹ باشند.

 

از اینرو محققان درصدد آن هستند برای درمان کووید ۱۹ از یک پاسخ ایمنی ناشی از سرماخوردگی استفاده شود.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------