اخبار پزشکی


آلودگی هوا،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

آلودگی هوا و تاثیرات مخرب آن بر ارگان‌های بدن

عضو انجمن گوارش و کبد ایران درباره آلودگی هوا و تاثیرات مخرب آن روی بدن انسان توضیحاتی ارائه کرد. محمدصادق غفوری، عضو انجمن…

واکسن کرونا در چه افرادی ایمنی ایجاد نمی‌کند؟واکسن کرونا,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: با تزریق واکسن کرونا، سیستم ایمنی بدن همه دریافت‌کنندگان تحریک می‌شود ولی میزان آنتی‌بادی در افراد به دلیل فیزیولوژیک متفاوت است.

پرویز قزلباش پیش از ظهر امروز (۲۳ تیرماه) در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: همه واکسن‌ها به میزانی در مقابل ویروس کرونا به خصوص ویروس جهش‌یافته هندی، ایمنی ایجاد می‌کنند.

 

وی افزود: در همه مراکز تجمعی واکسیناسیون، واکسن برکت و واکسن سینوفارم چینی برای تزریق وجود دارد و بنا به انتخاب دریافت‌کنندگان واکسن، واکسن مورد نظر تزریق می‌شود.

 

این مسئول با بیان اینکه روند سرپایی و بستری بیماران مبتلا کرونا در استان زنجان به صورت تدریجی رو به افزایش است، تصریح کرد: میزان رعایت پروتکل‌ها در استان زنجان آسیب دیده که اثرات آن را ۱۰ تا ۱۴ روز بعد خواهیم دید.

 

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان با بیان اینکه همه عوارض ناشی از دریافت واکسن کرونا در کمیته‌های استانی و کشوری بررسی می‌شود، گفت: تاکنون فوت ناشی از تزریق واکسن کرونا در استان زنجان نداشته‌ایم و شاید هم زمانی یک اتفاق با تزریق واکسن بوده باشد.

 

قزلباش در رابطه با واکسیناسیون خبرنگاران، اظهارکرد: واکسیناسیون خبرنگاران که جزو گروه‌های پرخطر هستند و در جلسات مختلف مطرح شده، طبق پروتکل ابلاغی از طریق بهداشت انجام خواهد شد.

 

وی در رابطه با بازگشایی مدارس نیز افزود: جهت‌گیری علمی کشور این است که مدارس و دانشگاه‌ها در مهرماه به شرط فراهم کردن مقدمات لازم بازگشایی شوند. گفتنی است مدارس در صورت اتمام واکسیناسیون گروه‌های هدف و قطع گردش ویروس کرونا بازگشایی خواهد شد.

 

این مسئول در پاسخ به این سئوال که واکسن کرونا در چه افرادی ایمنی ایجاد نمی‌کند، تصریح کرد: با تزریق واکسن کرونا، سیستم ایمنی بدن همه دریافت‌کنندگان این واکسن تحریک می‌شود ولی گاهی با تغییرات فیزیولوژیک ممکن سطح آنتی‌بادی ایجاد شده در افراد متفاوت باشد.

 

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان در پاسخ به این سئوال که آیا اهدای خون میزان آنتی‌بادی افراد را کاهش می‌دهد، خاطرنشان کرد: اهدای خون در میزان آنتی‌بادی دریافت‌کنندگان واکسن کرونا تغییری ایجاد نمی‌کند.

 

ایسنا 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------